Interpoma – odliczanie dni do dziesiątej edycji

To już dziesiąta edycja targów Interpoma - organizowanego co dwa lata międzynarodowego salonu poświęconego uprawie, konserwacji i sprzedaży jabłek, który odbywać się będzie w Bolzano w dniach od 24 do 26 listopada.
 
To już dziesiąta edycja targów Interpoma – organizowanego co dwa lata międzynarodowego salonu poświęconego uprawie, konserwacji i sprzedaży jabłek, który odbywać się będzie w Bolzano w dniach od 24 do 26 listopada.
 
Na całkowicie zajętej, liczącej sobie 25 000 m² powierzchni wystawowej, zaprezentuje swoją ofertę 460 wystawców z 24 krajów  (Ameryka, Austria, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Niemcy, Japonia, Anglia, Izrael, Włochy, Holandia, Polska, Republika Czeska, Irlandia, Korea, Słowenia, Portugalia, Serbia), zaś oczekiwana liczba zwiedzających, pochodzących z 70 krajów, oscylować będzie w granicach 20 000. 

Dzięki intensywnej kampanii promocyjnej za granicą i współpracy partnerskiej z ICE w Bolzano pojawi się ponad setka nabywców, z delegacjami pochodzącymi spoza Unii Europejskiej, w szczególności z Ameryki Łacińskiej, Australii, Chin, Indii, Turcji, Środkowego Wschodu, Republiki Południowej Afryki i Rosji. Liczne potwierdzenia udziału dotarły również od dziennikarzy reprezentujących najpoczytniejsze tytuły międzynarodowej prasy branżowej – z tej okazji przewidziano specjalną przestrzeń przygotowaną do przyjęcia i wsparcia technicznego tych gości przez cały okres trwania imprezy.

 
Zanotowano również wiele zgłoszeń udziału w profesjonalnych wycieczkach z przewodnikiem po spółdzielniach produkujących owoce i nowoczesnych zakładach przetwórstwa jabłek w Górnej Adydze, jak również w Międzynarodowym Kongresie „Jabłko na świecie”, w ramach którego w ciągu trzech dni wystąpi około dwudziestu prelegentów światowej sławy, dyskutujących na tematy aktualnie nurtujące branżę w odniesieniu do rynku, konsumentów oraz nowości naukowo-badawczych.
 
Program konferencji uzupełni – oprócz międzynarodowego kongresu – szereg spotkań z firmami wystawiającymi i partnerami Interpoma. Rozpocznie się on w czwartek, 24 listopada, od spotkania zatytułowanego „Testy odmian jabłoni i gruszy: sposoby, rezultaty i krytyka. Włoski projekt listy odmian”, zorganizowanego przez Ośrodek Badawczy Laimburg oraz od konferencji „Zrównoważona uprawa owoców dziś i jutro. Narzędzia, technika, komunikacja”, wpisującej się w program Agroinnovation Tour, promowany przez Image Line. 

W piątek, 25 listopada, będzie mieć miejsce spotkanie zatytułowane „Innowacja w nawożeniu”, konferencja „Jak zabezpieczyć się przed brakiem zapłaty”, zorganizowana przez Assoconsult i „Mszyce atakujące jabłonie – teraźniejszość i przyszłość rozwiązań ochronnych”, zaprezentowana przez firmę Bayer. W godzinach popołudniowych firma Vivai Mazzoni zaprezentuje natomiast „BIBAUM”, innowacyjny system upraw zwrócony ku przyszłości”: w ramach sympozjum innowacyjny system upraw w Bibaum porównany zostanie w aktualnym standardem „spindle” i zaprezentowane zostaną dane dotyczące produkcji i jakości w przyszłych perspektywach Bibaum w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju.

 
Zgodnie z tradycją, AICI (Alleanza delle Cooperative Italiane – Sojusz Włoskich Spółdzielni) i Assomela zorganizują spotkanie na szczycie z największymi europejskimi spółdzielniami. W tym roku tytuł konferencji, w której udział wezmą delegaci z Włoch, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii i Polski, brzmi „New market access and promotion in Third countries: main priorities for European F&V cooperatives and Producers Organizations in the Russian embargo context”. Konieczność otwarcia nowych rynków w możliwie jak najkrótszym czasie, zwłaszcza w obliczu zamknięcia rynku rosyjskiego, stanowi priorytet europejskiej branży owocowo-warzywnej, a tym samym z oczywistych względów również włoskich producentów jabłek. W imprezie dostępnej wyłącznie dla zaproszonych gości udział wezmą również przedstawiciele włoskiego Ministerstwo Polityki Rolnej, Spożywczej i Leśnej, Parlamentu i Komisji Europejskiej.

Więcej informacji 

Źródło: Interpoma 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSpóźnione babie lato – 20 stopni w cieniu i kwitnące kwiaty
Następny artykułSpotkanie międzyinstytucjonalnej grupy ds. nielegalnych śor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.