Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
10.08.2017

Potężne gradobicia w Południowym Tyrolu. Zniszczenia w sadach

Włoscy sadownicy z Południowego Tyrolu znów zostali doświadczeni przez ekstremalne warunki pogodowe. W ostatnich dniach (7, 9 sierpnia) silne gradobicia nawiedzały regiony sadownicze w Trydencie i Górnej Adydze.
 
Jak donosi serwis ladige.it mieszkańcy regionu i producenci zostali zupełnie zaskoczeni, gdyż prognozy meteorologiczne nie zapowiadały wystąpienia tych zjawisk. Producenci z Val di Non, którzy dotychczas stracili 75 proc. plonów z powodu przymrozków, mogą stracić przez opady gradu pozostałe 25 proc. Tam gdzie drzewa nie były chronione siatkami stopień dewastacji jest bardzo wysoki. 

Potężne gradobicia, burze z porywistymi wiatrami przeszły także przez inne wysokogórskie doliny np. Valsugana gdzie została uszkodzona infrastruktura w sadach m.in. siatki przeciwgradowe. Ocenia się, że epicentrum gradobicia przypadło na region Predaia. Szczególnie silne zniszczenia zanotowano w Piana Rotaliana, Asta dell'Adige i Bleggio. W Fai della Paganella warstwa gradu, który spadł w trakcie burzy miała 5 cm grubości. Intensywne opady gradu odnotowano także w Salorno, Andriano i Terlano. 
 
Straty w sadach nie zostały jeszcze oszacowane.

Zobacz także na Facebooku zdjęcia i filmy 
 
Źródło: ladige.it,  altoadige.geolocal.it, 

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności