Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Przyspiesza dojrzewanie owoców

07.01.2014

Australijczycy opracowali preparat działający dokładnie odwrotnie do tych opartych na 1-MCP. Przyspiesza on osiągnięcie przez zebrane owoce stadium dojrzałości  konsumpcyjnej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland (północno-wschodni stan Australii) wyprodukowali proszkowy preparat uwalniający etylen. Testy przyspieszania dojrzewania przeprowadzono już w 2011 roku w sumie na 20 tysiącach  ton owoców różnych gatunków. Według badaczy z Australii ich preparatem można przyspieszać dojrzewanie bananów, pomidorów, mango, awokado, gruszek, papai oraz innych jeszcze.

W bieżącym roku środek ten ma być już dostępny na rynkach amerykańskim i europejskim.

Za: freshfruitportal.com

pg

Forum

(2 komentarz(y))
Dodaj komentarz
AL
07.01.2014 09:26
Toż na antypodach wszystko na odwrót: patrz pory roku. To może i z potrzebą przechowywania owoców jest tak samo - trzeba skracać :)
AK
07.01.2014 09:10
Czyżby odkryli etylen ?

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
Mospilan

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

25 lipca IV Dni Otwarte Truskawki

Górki gm. Sosnowica

27 lipca Dzień Otwarty Papryki

Kozłów (gmina Wyśmierzyce)

03 sierpnia XXII Dni Papryki

Potworów

Więcej wydarzeń
Prenumerata_MPS_2014

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,14 zł-0,26
Dolar3,07 zł-0,13
Frank3,40 zł-0,25

Źródło: NBP

stan na 23.07.2014

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.