Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Przyspiesza dojrzewanie owoców

07.01.2014

Australijczycy opracowali preparat działający dokładnie odwrotnie do tych opartych na 1-MCP. Przyspiesza on osiągnięcie przez zebrane owoce stadium dojrzałości  konsumpcyjnej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Queensland (północno-wschodni stan Australii) wyprodukowali proszkowy preparat uwalniający etylen. Testy przyspieszania dojrzewania przeprowadzono już w 2011 roku w sumie na 20 tysiącach  ton owoców różnych gatunków. Według badaczy z Australii ich preparatem można przyspieszać dojrzewanie bananów, pomidorów, mango, awokado, gruszek, papai oraz innych jeszcze.

W bieżącym roku środek ten ma być już dostępny na rynkach amerykańskim i europejskim.

Za: freshfruitportal.com

pg

Forum

(2 komentarz(y))
Dodaj komentarz
AL
07.01.2014 09:26
Toż na antypodach wszystko na odwrót: patrz pory roku. To może i z potrzebą przechowywania owoców jest tak samo - trzeba skracać :)
AK
07.01.2014 09:10
Czyżby odkryli etylen ?

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,23 zł-0,02
Dolar3,73 zł-0,67
Frank4,14 zł-2,57

Źródło: NBP

stan na 27.01.2015

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.