Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
11.10.2017

Europa: Ceny jabłek we wrześniu. Gdzie były najwyższe?

Średnia cena producenta jabłek w Europie we wrześniu br. wynosiła 0,73 euro/kg. Tym samym była wyższa o 30 proc. od średniej z ostatnich pięciu lat. Powód to niskie zbiory w tym roku.
Jak podaje freshplaza, powołując się na raport Komisji Europejskiej, w Polsce ceny były o 47 proc. wyższe, w Niemczech o 53 proc., we Francji o 33 proc., a we Włoszech o 5 proc. (w stosunku do średniej z ostatnich 5 lat). Średnie ceny jabłek w tym miesiącu wynosiły dla poszczególnych państw: Polska 0,38 euro/kg, Włochy 0,73 euro/kg, Francja 1,11 euro/kg, Niemcy 0,70 euro/kg.

Źródło: freshplaza

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności