Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
27.04.2017

„Parch jabłoni” - nowa książka w ofercie wydawnictwa Plantpress

W ofercie wydawnictwa Plantpress ukazała się nowa pozycja - "Parch jabłoni" autorstwa dr hab. Beaty Meszki, prof. nadzw. Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Bogato ilustrowana monografia zawiera wiele cennych, dotychczas niepublikowanych informacji o tej jednej z najgroźniejszych chorób jabłoni.
Autorka prezentuje w niej wyniki prowadzonych (w Polsce i innych krajach) badań (w tym własnych) nad sprawcą choroby oraz opisy obserwacji jego rozwoju w poszczególnych warunkach klimatycznych.

Na licznych ilustracjach przedstawia objawy chorobowe wywołane przez grzyb Venturia inaequalis na różnych organach roślinnych. Daje wskazówki odnośnie do doboru odmian jabłoni odpornych na tę chorobę. Ukierunkowuje kiedy i w jaki sposób podejmować decyzję dotyczącą rozpoczęcia zabiegów ochronnych. Instruuje jak prowadzić ochronę, uwzględniając dostępne na rynku konwencjonalne fungicydy, a także w jaki sposób wspomóc ją poprzez zintegrowanie metod czy używając alternatywnych związków, w tym fosforynowych, mocznika, zawierających krzem.

Autorka przytacza również najczęściej popełniane błędy skutkujące porażką w ochronie oraz instruuje, jak unikać na przyszłość takich pomyłek. Podpowiada, dlaczego dochodzi do zmniejszenia skuteczności zastosowanych środków ochrony roślin i w jaki sposób należy zapobiegać uodpornieniu się sprawcy choroby na fungicydy.

Książkę uzupełniają wykaz dopuszczonych do użycia w Polsce fungicydów przeciwko parchowi oraz preparatów fosforynowych.

KK

Pozycja jest już do nabycia w sklepie internetowym Plantpressu.

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności