Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
20.03.2017

Borówki z Peru będą w tym roku podbijać Europę

Stowarzyszenie peruwiańskich eksporterów (Adex) zapowiada wzrost eksportu owoców borówki wysokiej w 2017 r. o 23 proc. Spodziewana wartość handlu to 300 mln dolarów. 
Borówka wysoka staje się jednym z najważniejszych towarów wśród produktów rolno-spożywczych wysyłanych przez Peru za granicę. W tym roku spodziewany jest dalszy wyraźny wzrost eksportu borówek, którego wartość w styczniu 2017 r. wyniosła 9,65 mln dolarów.
 
Najwięcej borówki wysokiej trafiło w styczniu na rynek USA (wartość eksportu 4,5 mln dolarów), Holandii (2,62 mln dolarów), Wielkiej Brytanii (2,17 mln dolarów) oraz Hiszpanii - podaje freshplaza. 

RS 

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności