Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
10.02.2016

IX Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski

Stowarzyszenie Naukowo -Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) Oddział w Poznaniu w dniach 24–27 lutego 2016 r. organizuje IX Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski, które odbędą się w ramach Targów Special Days oraz Gardenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) w Pawilonie 5A.
Uczestnicy z kraju i z zagranicy będą mieli możliwość zaprezentowania florystycznych umiejętności w interpretacji tematów w dwóch kategoriach wiekowych: grupa A – floryści w wieku powyżej 24 lat, grupa B – juniorzy do 24 lat.

Floryści w kategorii juniorów przygotują trzy prace:
  • stół dla wielbicieli muzyki inspirowany utworem Henryka Wieniawskiego „fantazja faustowska”
  • bukiet ślubny/ozdoba ślubna dla panny młodej
  • niespodzianka
Dla florystów w kategorii seniorów główną pracą florystyczną będzie „Henryk Wieniawski – poeta skrzypiec” – florystycznie o Wieniawskim.

Prace konkursowe oceni międzynarodowe jury w skali 100-punktowej, według reguł ustanowionych przez Międzynarodową Federację Florystyczną – FLORINT (International Florist Organisation). Ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenie nagród odbędzie się 26 lutego o godzinie 14.00 w Pawilonie 5A, po której nastąpi Pokaz Florystyczny Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej „Przebudzenie mocy”.

Laureaci pierwszych miejsc Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski 2016 wezmą udział w Pokazie Florystycznym, który odbędzie się w sobotę 27 lutego w Pawilonie 5A o godzinie 1100.

W dniach 25–27 lutego 2016 r. SITO Oddział w Poznaniu i MTP zapraszają do udziału w otwartym Konkursie dla kwiaciarń, którego uczestnicy przygotują dwie prace konkursowe: „Bukiet dla wirtuoza” i „Kompozycję w naczyniu inspirowaną muzyką Henryka Wieniawskiego” Jury konkursu będzie oceniało m.in. innowacyjność, koncepcję i technikę wykonania kompozycji.

27 lutego SITO o/Poznań organizuje także Warsztaty Florystyczne „Rose Quartz & Serenity” – bukiety w trendach kolorystycznych 2016 r. Warsztaty poprowadzi  Małgorzata Niska, prekursor florystyki w Polsce, współprowadząca reality show „Floryści talent show”. Warsztaty Florystyczne odbędą się w Pawilonie 5A na terenie MTP.

Więcej informacji na stronie SITO.

Źródło: materiały SITO

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności