Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.10.2017

Austria: wzrost rynku żywności ekologicznej

W Austrii w ubiegłym roku przeciętnie na pięć gospodarstw prowadzonych w systemie konwencjonalnym przypadało jedno gospodarstwo ekologiczne. Oznacza to, że 20,3% gospodarstw rolnych i 23,3% powierzchni rolnej są przeznaczane po uprawy „bio”.
Sprzedaż żywności ekologicznej również wyraźnie wzrosła - w 2016 roku o 13,9% - osiągając wartość do 1,64 mld euro. W sprzedaży żywności ekologicznej dominują sklepy spożywcze (75%), a mniejsze znaczenie mają mniejsze obiekty handlowe i sprzedaż bezpośrednia (19%). 6% żywności ekologicznej na rynek trafia za pośrednictwem restauracji, barów (branży HoReCa), detalistów. Wciąż zbyt mały jest rozwój dużych sieci handlowych w kierunku sprzedaży żywności ekologicznej.

AMA-Marketing, firma promująca produkty ekologiczne - jabłka, sery i mięso - prowadzi obecnie w Austrii kampanię marketingową mającą na celu uświadomienie konsumentów o wadach, ale przede wszystkich zaletach żywności „bio”. Specjaliści chcą uświadamiać, że oczywiście wadą produktów ekologicznych może być ich mniej atrakcyjny niż wytwarzanych metodami konwencjonalnymi wygląd, ale zalety żywności „bio” są ważniejsze niż pierwsze wrażenie estetyczne. Hasło promocji jabłek ekologicznych brzmi np. "Oczywiście każdy wygląda inaczej ".
 
za: fruchthandel.de
DŁ-B 

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności