Biznes w parze z nauką dla rolnictwa

Zwiększenie innowacyjności i poprawa konkurencyjności to tylko niektóre z wielu korzyści wynikających ze współpracy sektora biznesowego z naukowym. Odgrywają one szczególną rolę w rolnictwie, które potrzebuje innowacyjnych projektów. Przykładem takiej inicjatywy jest nawiązana niedawno współpraca pomiędzy Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a IDFS Sp. z o.o., twórcą oprogramowania komputerowego wspierającego proces zarządzania produkcją w sektorze rolniczym.
 
Do głównych działań w ramach partnerstwa należy realizacja prac badawczo – rozwojowych oraz podejmowanie wspólnych przedsięwzięć organizacyjnych i merytorycznych. Umowa o współpracy zakłada też możliwość odbycia  praktyk i staży przez studentów oraz udostępnianie im informacji źródłowych w celu realizacji prac dyplomowych.
– Współpraca ze środowiskiem biznesu pozytywnie przekłada się na praktyczny wymiar kształcenia i podniesienie jego jakości – mówi Jerzy Lorych, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. – To również bezpośrednia szansa dla naszych studentów, którzy dzięki współpracy z wieloma krajowymi i zagranicznymi partnerami, takimi, jak IDFS Sp. z o.o., mogą zdobywać cenne doświadczenie, podnosić swoje kwalifikacje i odnosić sukcesy w aktywności naukowej i zawodowej – dodaje.
Nawiązanie partnerstwa z poznańską uczelnią to również ważny krok dla firmy IDFS, która koncentruje się na rozwoju AGREGO – systemu do finansowego i strategicznego zarządzania dla grup producenckich, indywidualnych gospodarstw i doradców rolniczych. 
– Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu to dla nas ogromny prestiż, zważywszy na potencjał naukowy i dydaktyczny uczelni. Wierzę, że przyniesie ona wiele korzyści dla rozwoju wielkopolskiego i polskiego rolnictwa – mówi Roman Grzesiak z IDFS Sp. z o.o. – Warto działać wspólnie i wzbogacać wiedzę obecnych i przyszłych producentów, czy doradców rolnych, promując wśród nich ideę wzajemnej współpracy. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę obecną sytuacją prawną i ekonomiczną na rynku rolnym – dodaje.
 
Partnerstwo z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym to drugi etap współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu a IDFS Sp. z o.o. Na przełomie 2015/2016 r. spółka podpisała umowę partnerską z Centrum Innowacji i Transferu Technologii, w ramach której następuje wzajemny transfer wiedzy i doświadczeń.
 
za: prelite.pl
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNa rejestrację urządzeń chłodniczych jest czas do 14 marca
Następny artykuł56. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.