Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
19.05.2017

Fascynujący Świat Roślin 2017

Tagi: up poznań
Zainteresowaniem cieszył się m.in. kiermasz roślin

Zainteresowaniem cieszył się m.in. kiermasz roślin

W czwartek 18 maja pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization) odbyła się czwarta edycja międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin” 2017. Jej celem jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa.
Znajomość świata roślin ma nie mniejsze znaczenie również w produkcji innych surowców pochodzenia roślinnego, jak: papier, drewno, odczynniki chemiczne, energia, czy farmaceutyki.

W akcję włączyło się wiele polskich jednostek naukowych m.in. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, w którym na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu zorganizowano wykłady dotyczące hortiterapii oraz sztuki ozdabiania przestrzeni wyobraźnią. Ponadto odbyły się ciekawe porady z zakresu ochrony roślin, samodzielnego rozmnażania ozdobnych roślin ogrodowych i domowych oraz przedłużania trwałości kwiatów ciętych. W katedrze Warzywnictwa można było zobaczyć różne części jadalne warzyw i poznać ich walory odżywcze. Można się także było dowiedzieć, skąd biorą się grzyby na naszych stołach. Zainteresowani sadownictwem mieli okazję zobaczyć pokaz okulizacji i różnych metod szczepienia.

W związku z tą akcją na terenie uczelni zorganizowano również kiermasz ogrodniczy, na którym można było nabyć rośliny balkonowe, drzewa i krzewy owocowe oraz ozdobne, a także cebule kwiatowe, owoce i soki czy herbaty owocowe. Odbyły się także spacery przyrodnicze, których uczestnicy mieli okazję poznania roślinności doliny rzeki Bogdanka i jeziora Rusałka.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności