Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.12.2016

IERiGŻ: ceny żywności będą rosły, ale nie będą to duże wzrosty

Ceny żywności będą rosły, ale nie będą to duże wzrosty - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
"Mimo sezonowego spadku cen trwającego od maja do września br. żywność zdrożała w ciągu 10 miesięcy 2016 r. (w porównaniu z grudniem 2015 r.) o 0,8 proc., przy spadku ogólnego wskaźnika zmian cen towarów i usług konsumpcyjnych o 0,6 proc." - napisano.

"Szybszy od inflacji wzrost cen detalicznych żywności w październiku zapowiada, że żywność będzie nadal relatywnie drożeć. Wzrost ten będzie jednak niewielki" - dodano.

Źródło:

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności