Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
03.08.2017

Jabłka – podsumowania i przymiarki

W Południowym Tyrolu, jak we wszystkich europejskich centrach produkcji jabłek trwają szacowanie spodziewanych plonów i próby wybrania optymalnych strategii handlu w nadchodzącym sezonie.
UE szacuje straty jabłek na 25% w porównaniu do 2016 roku, w niektórych rejonach przekroczą one nawet 50-70% normalnej produkcji. Konsorcjum VOG kończy sezon w optymistycznym nastroju – wiosną ceny jabłek wzrosły, rynek ożywił się – także wskutek raportów o stratach z powodu kwietniowych przymrozków. Uszczerbek w tegorocznych plonach jest widoczny, ale różny dla poszczególnych odmian.  Najbardziej ucierpiał ‘Golden Delicious’, natomiast standardowa teraz rynkowa odmiana ‘Gala’ nie odczuła skutków fali zimna. 

Problemem dla sadowników spod włoskich Alp jest zmniejszony popyt na jabłka ze strony rynków północnej Afryki – tradycyjnych kupców ‘Golden Deliciousa’ i ‘Red Deliciousa’. Natomiast z zadowoleniem obserwowali oni stały wzrost eksportu odmian klubowych oraz jabłek pochodzących z upraw ekologicznych. Najwięcej satysfakcji – na rynku odmian premium – dała Kanzi. Wzrost powierzchni jej uprawy pozwolił po raz pierwszy zapewnić handel jabłkami tej odmiany do lipca.
 
za: italiafruit.net

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności