Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
17.07.2017

O ile spadło spożycie soków w Rosji?

Podczas kwietniowej międzynarodowej konferencji „Świat soków 2017” (Мир соков-2017) w Moskwie podano między innymi statystyki tego działu przemysłu spożywczego. Niedawno pojawiły się nowe dane, nieco korygujące te pochodzące z wiosny.
 
Według wyliczeń Rosyjskiego Związku Producentów Soków produkcja tych produktów w 2016 roku zmniejszyła się w Rosji o 5,9%. W tym czasie firma Market Analityka spadek ten szacowała na 15%. Na początku lipca Nielsen podawał, ze spadek ten sięga 7%.

Branża sokownicza podaje, że produkcja tych napojów wynosiła w ubiegłym roku 2,332 mld litrów, a największymi graczami rynku były firmy PepsiCo z udziałem 34,5%, AO Multon -30,3%, OAO Sady Pridonia (Сады Придонья) - 10,6%, OAO Progress - 5,1%, OOO JUŻNAJA SOKOWAJA KOMPANIA (ЮЖНАЯ СОКОВАЯ КОМПАНИЯ) – 3,2%, OOO SANFRUT-Treid (САНФРУТ-Трейд) – 3%.

Chociaż 95% soków obecnych na rosyjskim rynku produkowanych jest na terytorium Federacji Rosyjskiej, to 85% surowca do tej produkcji pochodzi z importu – pomimo tego, że połowa potrzebnych przetwórcom owoców i warzyw to gatunki rosnące w kraju.

Nielsen w swojej analizie zauważa też, że połowa wypijanych w Rosji soków jest zakupywana podczas akcji promocyjnych. Jednak – konkludują analitycy – nie powstrzymuje to spadkowego trendu rynkowego. Obecnie soki stanowią 20% rynku napojów bezalkoholowych, wody mineralne - 41%, lemoniady - 17%, napoje energetyzujące - 2%, napoje gazowane typu „cola” – 10%.
 
za: fruitnews.ru

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności