Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.09.2017

Po ukraiński surowiec

Tagi: malina | ukraina | svz
Kontynuujemy wątek ukraińskiej produkcji malin. Jeden z wiodących koncernów przetwórczych, holenderski SVZ poinformował o zamiarze inwestycji na Ukrainie. Celem jest uzyskanie łatwiejszego dostępu do jagodowych, zwłaszcza maliny.
Jak informują ДеньгиПлюс, polski oddział firmy zamierza uruchomić na zachodzie Ukrainy punkt skupu owoców jagodowych wyposażony w tunel zamrażalniczy. To prostsza i pewniejsza inwestycja, niż budowa pełnej linii technologicznej w zakładzie. Zamrożony surowiec może potem łatwo być dostarczany do pracujących już zakładów firmy.
 
Na Ukrainie SVZ jest zainteresowany pozyskiwaniem także truskawek, wiśni, marchwi. Dotąd skupowano tam owoce leśne oraz gatunki dyniowate.
 
za: ДеньгиПлюс

pg

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności