Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
18.04.2017

Przymrozki a ubezpieczenie sadów - ZSRP pisze do ministra

Uszkodzenia mrozowe na odmianie Mutsu, Świężyce 17.04.17; fot. T. Olszewski, Procam

Uszkodzenia mrozowe na odmianie Mutsu, Świężyce 17.04.17; fot. T. Olszewski, Procam

W związku z przymrozkami, jakie wystąpiły 16 i 17 kwietnia oraz spodziewanymi kolejnymi w najbliższych dniach, Związek Sadowników RP zwrócił się do ministra rolnictwa z wnioskiem o interwencję w sprawie możliwości ubezpieczenia upraw.
"Dotarły do nas informacje, że ubezpieczyciele odmawiali ubezpieczeń w pierwszej połowie kwietnia i wcześniej, tłumacząc się brakiem podstaw prawnych i dokładnych wytycznych. Obecnie ubezpieczenie jest możliwe, ale ze względu na 14-dniowy okres karencji nie będzie stanowiło dla sadownika żadnego zabezpieczenia w razie przemrożenia upraw w tym czasie. Wielu sadowników uważa się za oszukanych przez system ubezpieczeń. Co w przypadku tych, którzy ubezpieczyli się 15 kwietnia, a już następnego dnia dotknęły ich przymrozki,  czy jest możliwość zakwalifikowania ich do ubezpieczenia z pominięciem okresu karencji? Czekamy na odpowiedź ministra" - czytamy na stronie ZSRP.

Źródło: ZSRP

Komentarze

(4 komentarz(y))
Dodaj komentarz
Sah
18.04.2017 19:56
Mój kolega chciał ubezpieczyć czereśnie pod koniec marca ale firmy ubezpieczeniowe jeszcze nie mogły tego robic. Coś chyba jednak jest nie tak a nie miał zamiaru tego robić 15 kwietnia
Ddd
18.04.2017 15:09
Widzę,ze jeden mądrzejszy od drugiego tutaj.Ustawa była nie podpisana i nie było opcji ubezpieczenia wcześniej niż 15 Kwiecień.
qwerty
18.04.2017 13:29
15 marca to sobie można samochód ubezpieczyć
ABC
18.04.2017 12:01
To było ubezpieczyć 15 ale marca. Ja się nie dziwię ubezpieczalniom. Przeczytali prognozę pogody, że mrozy nieuchronne i hura ubezpieczać? Szkoda że nie dzień po przymrozkach. Takie to w PRL było ale się skończyło.

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności