Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
21.04.2017

Roczny remanent brytyjskiego ogrodnictwa

Grupa brytyjskich placówek naukowo-badawczych (Rural Business Research) sporządziła swój doroczny raport na temat stanu krajowego ogrodnictwa. Powstał on na podstawie danych ze 193 firm ogrodniczych (5,5% brytyjskich gospodarstw tej specjalności).
Ogrodnictwo stanowi 13% produkcji brytyjskiego rolnictwa. Branża – według tego raportu – odnotowała w 2016 roku 9% wyższy zysk niż w 2015 r. Pomyślną koniunkturę miały gospodarstwa szklarniowe i zajmujące się warzywami. Tu wzrost sięgał 13%, chociaż wzrosły koszty pracy i materiał wyjściowy dla upraw (nasiona i sadzonki). Atrakcyjna była dla producentów uprawa warzyw liściowych – różnych  sałat. Warzywa polowe dały 27% wyższy zysk niż w poprzednim roku.

Natomiast o 10% spadły przychody sadowników, a dochód tej specjalności – o 8%, mimo wprowadzonych oszczędności w pakowaniu owoców, marketingu i w kosztach pracy. Zdecydował o tym spadek cen skupu, przede wszystkim jabłek deserowych.
 
za: fruitnet.com

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności