Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
21.04.2017

Szacowanie strat spowodowanych przymrozkami będzie łatwiejsze

MInisterstwo rolnictwa poinformowało, że w kwietniu została w resorcie powołana „Grupa Zadaniowa do spraw monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie”. Jej pierwsze posiedzenie odbyło się 11 kwietnia, a więc jeszcze przed falą przymrozków.
 
Przewodniczący Grupy, wiceminister Rafał Romanowski, wystąpił wtedy do Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z prośbą o zbieranie informacji o stratach spowodowanych przymrozkami na terenie kraju.

W celu ułatwienia prac komisji do szacowania strat w ministerstwie został opracowany jednolity, uproszczony, interaktywny wzór protokołu, który znajduje się na stronie MRiRW: http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne-pomoc.

Źródło: MRiRW

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności