Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
20.03.2017

Tureckie warzywa i kwiaty stopniowo wracają na rosyjski rynek

Tagi: turcja | Rosja | embargo
Rosyjski zakaz importu tureckich owoców i warzyw został wprowadzony w listopadzie 2015, obecnie jednak pomału odwraca się ta negatywna tendencja dla tureckich eksporterów. Niedawno rosyjska strona przywróciła import owoców cytrusowych z Turcji, teraz przyszła kolej na następne produkty z rynku ogrodnictwa.
Jak wynika z najnowszych informacji opublikowanych przez stronę rosyjską, zakaz wwozu na teren Rosji nie będzie już dotyczył tureckiej cebuli, kalafiorów, brokułów oraz w przypadku rynku florystycznego – kwiatów goździków.

W przypadku dostaw z Turcji na rosyjski rynek dla lokalnych eksportów bardzo ważnymi produktami z punktu widzenia dotychczasowej wysyłki (sprzed embargo) są także pomidory, jabłka, winogrona, truskawki czy cukinia, jednak eksporterzy tych owoców i warzyw muszą jeszcze poczekać. Na razie nie zanosi się na rezygnację Rosji z zakazu wwozu tych produktów.

FAMMU/FAPA na podstawie: Fructidor

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności