Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
15.09.2017

Włosi szukają jabłek

Włoskie konsorcjum Melinda nie ukrywa, że po kiepskim sezonie ze szkodami spowodowanymi wiosną przez mrozy i późniejsze potężne gradobicia w regionie brakuje jabłek. Prestiż alpejskich owoców musi ustąpić ekonomice – trzeba dać pracę zatrudnionym w konsorcjum ludziom i zachować rynki zbytu.
W sierpniu szacowano, że Melinda będzie musiała ściągnąć do siebie około 2 tysięcy wagonów jabłek. Deficyt towaru w UE był określany na 10 tys. wagonów. W poszukiwaniu brakujących w regionie Val di Non owoców menadżerowie Melindy wybrali się do Hiszpanii. Zakupy poczyniono z ceną 40-45 eurocentów za kilogram. Po dodaniu kosztów transportu i przechowywania Melinda będzie mogła oferować rynkowi jabłka za cenę nie niższą niż 1 euro/kg.
 
za: corriereortofruticola.it

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności