Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Miodówki sadów jabłoniowych i gruszowych

Występowanie miodówek w polskich sadach jabłoniowych i gruszowych kojarzone jest najczęściej z dwoma gatunkami – miodówką jabłoniową i miodówką gruszową plamistą. Jest ich jednak znacznie więcej, bo na jabłoniach zarejestrowano – 4, a na gruszach – 3 gatunki tych szkodników. Ich biologia oraz szkodliwość jest różna i warto o tym wiedzieć nieco więcej.

Mechaniczne cięcie drzew owocowych

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie sadowników mechanicznym cięciem drzew. Coraz częściej też można spotkać w sadach dedykowane temu maszyny, gotowe lub skonstruowane samodzielnie.

Aktualności

28.03.2015 Odeszła…

W poniedziałek, 23 marca br. w wypadku samochodowym zaledwie kilkanaście kilometrów od domu zginęła tragicznie Pani Janina Placek. Miała 59 lat. Pożegnaliśmy Ją dzisiaj, 28 marca, uczestnicząc o godz. 14.00 w mszy św. w kościele św. Jakuba w Skierniewicach.    »

26.03.2015 Serbowie odetchnęli

I szukają winnych rosyjskich pretensji. Wiedzą już jednak, że ich główny partner handlowy nie nałoży embarga na owoce i warzywa wysyłane z Serii. Po spotkaniu serbskiej minister rolnictwa z ambasadorem Rosji w Serbii o embargu już się nie mówi. »

24.03.2015 Serbia odpowiada Rosji

W sobotę 21 marca Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego FR wyraziła zaniepokojenie bardzo znaczącym wzrostem serbskich owoców do Rosji i zagroziła nałożeniem także na Serbię embargo. »

Więcej aktualności

Artykuły

30.03.2015 Polskie odmiany jabłoni

Na przestrzeni ostatnich lat struktura nasadzeń jabłoni w Polsce bardzo się zmieniła. O obecnych trendach odmianowych oraz propozycjach dla sadowników miałam okazję porozmawiać z Andrzejem Nowakowskim (Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzej i Szymon Nowakowscy ze Żdżar k. Nowego Miasta) podczas Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu (28–29.01.2015 r.). »

26.03.2015 Interpoma - nowości maszynowe dla sadownictwa

W Bolzano we Włoszech 20–22 listopada ub.r. odbyła się 9. edycja Międzynarodowych Targów Interpoma. Na 25 000 m 2 ekspozycji propozycje dla sadownictwa przedstawiło 423 wystawców z 20 krajów. Poniżej prezentuję najciekawsze moim zdaniem nowości maszynowe dla sektora sadowniczego. »

23.03.2015 Komunikat sadowniczy (7 z 21.03.2015) – nawożenie

Poniższe zalecenia dotyczą nawożenia sadów w okresie od pękania pąków do fazy mysiego ucha. »

Więcej artykułów
Sumiagro-Kendo Sumiagro-Topsin Sumiagro-Mospilan

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

14-16 kwietnia WorldFood Warsaw

Warszawa

18 kwietnia Sady tradycyjne - szkolenie sadownicze

Łódź

19 kwietnia Pamiętajmy o ogrodach

Piotrków Trybunalski

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,09 zł0,00
Dolar3,77 zł0,00
Frank3,91 zł0,00

Źródło: NBP

stan na 31.03.2015

Sumiagro-Nissorum
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.