Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Zalecenia dla producentów i eksporterów jabłek do Federacji Rosyjskiej

Federacja Rosyjska jest głównym zagranicznym odbiorcą polskich jabłek. Jednak co pewien czas zdarzają się przypadki kwestionowania partii polskich owoców ze względu na niespełnienie norm dotyczących pozostałości środków ochrony roślin. Istnieje bowiem zasada, że produkt niespełniający wymagań kraju, do którego jest eksportowany, nie może trafić na rynek tego kraju. Zastrzeżenia do naszych jabłek wynikają także z faktu, że Rosja tylko część swoich norm odnośnie pozostałości środków ochrony zharmonizowała z normami ogólnoświatowymi, natomiast dla niektórych środków są one znacznie ostrzejsze niż normy, np. Unii Europejskiej.

Aktualności

25.07.2014 Rosjanie cofnęli prawie 300 ton polskich jabłek

Jak informuje serwis RMF24, prawie 300 ton polskich jabłek zatrzymano na granicy polsko-rosyjskiej. Według rosyjskiego nadzoru fitosanitarnego owoce były skażone pestycydami. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa wystąpiła już do Rosjan o szczegóły dotyczące badań. »

25.07.2014 Cydr zdobywa rynek

W ciągu dekady wartość rynku cydru ma sięgnąć 1 miliarda złotych – informuje "Rzeczpospolita". »

24.07.2014 Ferrero przejmuje dużą spółkę z branży orzechów laskowych

Niejako w nawiązaniu do przekazywanej wczoraj informacji na temat światowej produkcji orzechów laskowych: włoska Grupa Ferrero (marki: Nutella, Ferrero Rocher i Kinder Bueno) przejęła 100 proc. kapitału będącej dotąd własnością rodzinną tureckiej Grupy Oltan. »

Więcej aktualności

Artykuły

24.07.2014 Wybarwianie się owoców

Wybarwianie się owoców to długi, skomplikowany i wieloetapowy proces, w trakcie którego powstają barwniki zwane flawonoidami. W jabłkach występuje cyjanidyna. Barwnik ten jest odpowiedzialny wprost za czerwoną barwę rumieńca jabłek. Obecność opisanych barwników w komórkach skórki jabłek jest uwarunkowana genetycznie, natomiast na ich stężenie w komórkach wpływa ogromna ilość czynników zewnętrznych (z tego też powodu owoce tych samych odmian w poszczególnych latach mogą wybarwiać się z różną intensywnością). »

21.07.2014 Związek Sadowników RP o problemach producentów owoców

21 lipca w Centrum prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Związek Sadowników RP pt. „Drastycznie niskie ceny i monopolistyczna polityka zakładów przetwórczych przyczyną bankructwa tysięcy gospodarstw sadowniczych”. O aktualnej sytuacji na rynku owoców do przetwórstwa informowali Mirosław Maliszewski, prezes ZS RP, Witold Piekarniak, skarbnik ZS RP, Ryszard Kaźmierczak, prezes o/Rogów ZS RP oraz Robert Remiszewski, wiceprezes ZS RP. »

21.07.2014 Wskazówki 2014/20 - wzrost owoców IV

Poniżej zalecenia opracowane przez Adama Furę na okres 23 lipca - 13 sierpnia. »

Więcej artykułów
Mospilan

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

27 lipca Dzień Otwarty Papryki

Kozłów (gmina Wyśmierzyce)

03 sierpnia XXII Dni Papryki

Potworów

07 sierpnia Warsztaty praktyczne „Zasady cięcia letniego drzew czereśni i brzoskwini”

Skierniewice

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,15 zł0,15
Dolar3,08 zł0,42
Frank3,41 zł0,12

Źródło: NBP

stan na 25.07.2014

Prenumerata_MPS_2014
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.