Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

24. Spotkanie Sadownicze to już historia; jubileusz - za rok

W dniach 27-28 stycznia w Sandomierzu po raz 24 producenci owoców nie tylko z regionu sandomierskiego mieli okazję uczestniczyć w Spotkaniu Sadowniczym – czyli konferencji oraz towarzyszących jej targach środków produkcji i wystawie maszyn dla sadownictwa.

Aktualności

26.02.2015 Zgoda na import jabłek z Mołdowy

Wczoraj, 25 lutego, na stronie internetowej Rossielhoznadzoru poinformowano, że po dwustronnych konsultacjach przedstawicieli służb fitosanitarnych Rosji i Mołdowy postanowiono tytułem eksperymentu dopuścić wysyłkę mołdawskich jabłek na rynek rosyjski. »

26.02.2015 Usa - największy światowy eksporter orzechów włoskich

Stany Zjednoczone są obecnie największym na świecie eksporterem orzechów włoskich – w 2013 roku wielkość eksportu to 230,8 tys. ton, a dane za pierwsze trzy kwartały 2014 roku mówią o 86,5 tys. ton. »

25.02.2015 Przepis na dobry humor

Codziennie jesteśmy bombardowani reklamami suplementów diety na różne dolegliwości. Na aptecznych półkach wyjątkową popularnością cieszą się specyfiki na stres. Nic dziwnego, bo w naszym życiu jest go coraz więcej. Jednak zamiast szukać antidotum u farmaceuty, lepiej odwiedzić warzywniak. Znajdziemy tam smaczną, a przede wszystkim zdrową receptę na pobudzone nerwy. W artykule przedstawiamy antystresowe menu na cały dzień. »

Więcej aktualności

Artykuły

26.02.2015 Spadła cena serbskiego Idareda

Ot, tak – sama z siebie: w Moskwie importowany z Serbii 'Idared' staniał nie pytając o zgodę ani importerów, ani władz, ani tym bardziej hurtowników. A wszystkie te czynniki bardzo się starają, by na rosyjskim rynku owoców i warzyw panował ład i porządek wprowadzany świadomie, w trudzie i znoju relacjonowanym na bieżąco przez czujne media. »

25.02.2015 Prognozy wystąpienia parcha jabłoni i mączniaka w 2015 r.

Nadchodzący sezon ochrony przed tą wciąż najgroźniejszą chorobą jabłoni najprawdopodobniej nie będzie należał do najłatwiejszych. Wielu sadowników nie poradziło sobie w poprzednim roku ze zwalczeniem grzyba Venturia inaequalis , dlatego też źródło infekcji jest bardzo duże. »

24.02.2015 Uprawa gleby bez orki

Centrum Techniki Rolniczej Sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej zaprezentowało przed dwoma laty łopaty mechaniczne Selvatici, czyli tzw. pług aktywny łopatkowy, którego zadaniem jest głęboka penetracja gleby i jej dokładne przemieszanie (warstwy wierzchniej z głębszą oraz z rozsianym nawozem organicznym lub mineralnym). »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

26-28 lutego Gardenia

Poznań

28 lutego Pokaz cięcia winorośli

Sandomierz

17 marca XIX Konferencja Szparagowa

Sielinko k. Opalenicy

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,15 zł-0,30
Dolar3,65 zł-0,35
Frank3,86 zł-0,06

Źródło: NBP

stan na 26.02.2015

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.