Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Aktualności

22.10.2014 Srebrny jubileusz Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych

TRSK będzie go uroczyście obchodzić 21 listopada. Jego zarząd z prof. Eberhardem Makoszem zaprasza na ten dzień wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa wraz z osobami towarzyszącymi.   »

22.10.2014 Światowy rynek gruszek

W sezonie 2013/2014 spodziewana jest bardzo dobra produkcja gruszek na świecie. Wobec poprzedniego sezonu wzrośnie ona o ponad 4% do wolumenu 23,14 mln to wobec 22,37 mln ton.   »

21.10.2014 Rosja traci jedną trzecią swoich zbiorów

W Rosji przepada jedna trzecia wyprodukowanych warzyw. I jeszcze więcej – około połowa – owoców zebranych z drzew i krzewów. To nie cytat z ośrodka wrogiej propagandy czy krecia robota wrażych pismaków. Agencja ITAR-TASS cytuje dzisiaj wypowiedź rosyjskiego wiceministra rolnictwa Federacji Rosyjskiej Dmitrija Juriewa z konferencji prasowej w Moskwie.  »

Więcej aktualności

Artykuły

20.10.2014 O krok dalej niż ULO

Jabłka (a także inne produkty ogrodnicze) mogą obecnie znajdować się w obrocie handlowym przez 12 miesięcy w roku. Aby jednak ich jakość była wysoka i sprostała wymaganiom kupców i konsumentów, muszą zostać spełnione określone warunki podczas ich składowania. Jakie są najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie wprowadzane do praktyki przez liderów rynku? »

16.10.2014 Apelują o wykorzystanie jabłek w akcjach promocyjnych

Związek Sadowników RP, największa w Polsce organizacja branżowa zrzeszająca producentów owoców wraz z PGD Polska, największym w kraju dystrybutorem artykułów chemicznych drogeryjnych zaapelowali do polskich producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i właścicieli sklepów o wspieranie polskich sadowników i wykorzystanie jabłek w działaniach promocyjnych. »

08.10.2014 Brązowa plamistość gruszy - nowa choroba sadów gruszowych

W 2013 r. w holenderskich i belgijskich sadach gruszowych odnotowano ponownie przypadki wystąpienia silnych infekcji brązowej plamistości gruszy wywołanej przez grzyb Stemphylium vesicarium . »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

22-24 października „Innowacyjne technologie w ekologicznej produkcji ogrodniczej”

Skierniewice

23-25 października Targi Ogrodnicze Garden Arena

Ostróda

20-22 listopada Interpoma 2014

Bolzano (Włochy)

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,22 zł-0,08
Dolar3,33 zł0,87
Frank3,50 zł-0,05

Źródło: NBP

stan na 22.10.2014

Prenumerata_MPS_2014
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.