Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Aktualności

25.11.2014 90 mln ton jabłek

Peter Beaven, przewodniczący Światowego Stowarzyszenia Producentów Jabłek i Gruszek (WAPA) przemawiając na niedawno zakończonych targach Interpoma w Bolzano wyraził przekonanie, że wkrótce światowa produkcja jabłek osiągnie poziom 90 mln ton. »

23.11.2014 Jubileusz TRSK

W piątek 21 listopada Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych świętowało w Mszczonowie swoje dwudziestopięciolecie istnienia i pracy. »

21.11.2014 Sawicki dementuje informację o zepsutych polskich jabłkach w Singapurze

Jak poinformowało na swojej stronie ministerstwo rolnictwa, minister Marek Sawicki, po porannej rozmowie telefonicznej z ambasadorem RP w Singapurze Zenonem Kosiniak-Kamyszem, dementuje wcześniejsze doniesienia o nieprawidłowościach w dostawie polskich jabłek na rynek singapurski. »

Więcej aktualności

Artykuły

21.11.2014 Na embargu ucierpią też inni przedsiębiorcy branży ogrodniczej

Na skutek embarga i wzrostu konkurencji na rynku cena jabłek stanowi dziś jedną trzecią stawek uzyskiwanych w ubiegłym roku. Skutki nadwyżek owoców będą odczuwalne głównie zimą i to nie tylko dla sadowników, lecz także producentów nawozów czy środków ochrony roślin. »

20.11.2014 Zagospodarowanie jabłek z tegorocznych zbiorów

W tym roku prawie w całej Europie były bardzo korzystne warunki do wzrostu jabłek. W krajach Unii Europejskiej już w lipcu analitycy europejskiego rynku jabłek przewidywali trudności w zbycie wszystkich jabłek. W 28 krajach UE zbiory były rekordowe i wyniosły ponad 12,0 mln ton, o około 2,0 mln ton więcej niż średnio w ostatnich 10 latach. Ta nadwyżka ma decydujący wpływ na trudności w zbycie jabłek i na obniżkę cen skupu. Trudności istotnie zwiększyło rosyjskie embargo. »

07.11.2014 Seminarium sadownicze Compo Expert

5 listopada w stacji badawczej Mas Badia w Katalonii odbyło się seminarium sadownicze, które zorganizowała firma Compo Expert. Stacja ta należy do IRTA – katalońskiego podmiotu o statusie państwowego instytutu badawczego. »

Więcej artykułów
7 Konferencja Odmianowa Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2015

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,19 zł-0,15
Dolar3,37 zł-0,40
Frank3,49 zł-0,15

Źródło: NBP

stan na 25.11.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.