Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Doroczne spotkanie TRSK

24 sierpnia w Gospodarstwie Sadowniczo-Szkółkarskim Piotra i Wojciecha Grochowalskich w Zdunach k. Świedziebni odbyło się doroczne spotkanie Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Gospodarstwo  zajmuje powierzchnię ponad 100 ha. Na 80 ha prowadzona jest uprawa jabłoni i gruszy, na pozostałej części prowadzona jest produkcja szkółkarska  (na 15 ha) i roślin umożliwiających płodozmian.

Aktualności

21.09.2014 Prof Makosz: dzięki embargu może poprawić się jakość polskich jabłek

Rosyjskie embargo pokazało, że wielu sadowników było nastawionych wyłącznie na eksport jabłek do tego kraju. Duża część produkcji to odmiana 'Idared', której nie da się sprzedać na innych rynkach - uważa prof. Edward Makosz, prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. »

21.09.2014 Śliwkowa niedziela w Iwkowej

Dzisiaj gmina Iwkowa (Małoolska) po raz czternasty obchodzi Święto Suszonej Śliwki. Główne imprezy odbywać się będą popołudniu na stadionie sportowym w Kątach, zaś wcześniej - od 11:00 w Bacówce Biały Jeleń (Iwkowa) zacznie się piknik "Od ziarenka do wiejskiego smaku". »

19.09.2014 Republika Czeska oferuje wsparcie

Minister Rolnictwa tego kraju, Marian Jurečka, ogłosił na otwarciu targów "Jardin de Bobeme" w Litomierzycach, że Republika Czeska będzie wspierać krajowych producentów owoców, warzyw i ziemniaków.Ćwierć miliarda koron zostanie zainwestowane w kraju aby wrócić do samowystarczalności w tradycyjnej produkcji owoców i warzyw. »

Więcej aktualności

Artykuły

17.09.2014 Produkcja jabłek będzie się zwiększać

W 2025 roku światowa produkcja jabłek osiągnie poziom 100 mln ton - prognozuje amerykański analityk rynku owoców dr Desmond O'Rourke. »

13.09.2014 Producentom i przetwórcom jabłek pod rozwagę

W roku 2014 w krajach Unii Europejskiej zbiory jabłek mają wynieść rekordową wielkość - 12 mln ton, najwięcej od powstania tej  Wspólnoty. Jak dotąd przy zbiorach już powyżej 10  mln ton były duże problemy w zagospodarowaniu wszystkich jabłek po opłacalnych cenach. Taką sytuację przewiduje się w tym roku. Po wprowadzeniu embarga na unijne jabłka przez Rosję sytuacja się znacznie pogorszyła, zwłaszcza w krajach z większą ich produkcją, szczególnie w Polsce. Zdaniem europejskich ekspertów w krajach UE na znaczną część jabłek nie będzie zbytu, zostaną w sadach lub w gospodarstwie. »

11.09.2014 Przed sezonem przechowalniczym

Konsument oczekuje przez cały rok owoców wysokiej jakości. Producent jabłek pracuje na nią przez cały sezon wegetacyjny. Od kwitnienia drzew do zbioru owoców bardzo ważne jest terminowe wykonywanie zabiegów agrotechnicznych, gdyż w momencie osiągnięcia przez jabłka dojrzałości zbiorczej nie można już poprawić ich jakości. Natomiast, aby długo i bez ubytków przechowywały się, istotne jest wyznaczenie właściwego terminu zbioru. Nieodpowiednie warunki mogą skrócić okres przechowalniczy pojedynczych jabłek lub partii zgromadzonych w poszczególnych komorach. Aby do tego nie dopuścić, przed zbiorem jabłek należy odpowiednio przygotować obiekty przechowalnicze. »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

24 września Spotkanie Kalafiorowe Seminis

Bruki Unisławskie

24-25 września Ogólnopolska Konferencja nt. Ozdobnych Roślin Cebulowych

Skierniewice

27 września Pokaz kapust Seminis

Chłapowo k. Środy Wlkp.

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,19 zł-0,05
Dolar3,25 zł0,05
Frank3,47 zł0,07

Źródło: NBP

stan na 19.09.2014

Prenumerata_MPS_2014
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.