Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Dzień otwarty w Wilanowie: techniczne pokazy, nowości

Sad w Wilanowie będący „poligonem doświadczalnym” warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego jest co roku otwarty dla zwiedzających w pierwszą niedzielę września. Tak było i w tym roku. Ze słonecznej pogody skorzystali wszyscy: zwiedzający, wystawcy i dziennikarze.

Aktualności

19.12.2014 Holenderski debiut w Chinach

Chiński rynek oficjalnie otworzył się dla holenderskich gruszek 3 listopada, a pierwsze transporty  ich morskie opuściły Holandię 20 listopada.  »

15.12.2014 Polskie jabłka zachwalamy... w Azerbejdżanie

Polska ma do zaoferowania Azerbejdżanowi wysokiej jakości produkty rolno-spożywcze, w tym drób, mleko i owoce, a przede wszystkim jabłka – powiedział w poniedziałek w Baku dziennikarzom wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk. »

15.12.2014 Wokół Czerniowców przybywa sadów

Korporacja Swarog West Group działa o obwodzie czernowieckim (południe Ukrainy) od 12 lat i zajmuje się, między innymi sadownictwem. Jest jednym z największych producentów owoców w tym regionie. »

Więcej aktualności

Artykuły

11.12.2014 W sadach Brabancji

Obecnie w holenderskich sadach produkuje się więcej gruszek niż jabłek. Holendrzy, którzy nadal uprawiają jabłonie przechodzą kolejny kryzys w tej gałęzi sadownictwa. »

09.12.2014 O embargu na Odmianowej

- Polacy to szczęściarze: pracują pomiędzy największym rynkiem zbytu, Rosją, a najbogatszym rynkiem świata – Unią Europejską… - to opinia pewnego Amerykanina przytoczona przez Piotra Korczaka podczas panelu o dniu dzisiejszym i przyszłości naszego sadownictwa kończącej 7. Konferencję Odmianową w Nowej Wsi. Do dyskusji z salą organizatorzy zaprosili prof. Eberharda Makosza, posła Mirosława Maliszewskiego oraz sadowników Bartka Paciorka i Piotra Korczaka właśnie. Oto niektóre z poruszonych w sobotę wątków. »

09.12.2014 W szkółce i sadzie

Maciej Lipecki od wielu lat prowadzi szkółkę drzewek owocowych, jest też prezesem Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy. Nie tylko ta branża jest mu dobrze znana, jest też sadownikiem. Na co dzień styka się więc zarówno z problemami związanymi z produkcją szkółkarską, jak i produkcją owoców. »

Więcej artykułów
Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2015

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,26 zł-0,19
Dolar3,48 zł-0,07
Frank3,54 zł-0,15

Źródło: NBP

stan na 22.12.2014

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.