Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Cień embarga

W tym roku w wielu szkółkach drzewka owocowe są wysokiej jakości. Miał na to wpływ przebieg warunków atmosferycznych, które sprzyjały przezimowaniu zarówno zaokulizowanych podkładek, jak i drzewek jednorocznych przeznaczonych do produkcji materiału typu knip-boom.

Aktualności

25.10.2014 Kanada otwiera rynek dla polskich jabłek

Wkrótce polskie jabłka mogą znaleźć się na kanadyjskim rynku. Zakończyły się już uzgodnienia w tej sprawie między kanadyjską i polską stroną, teraz wszystko zależy od dogadania się z importerami - powiedział w piątek ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki.   »

24.10.2014 Zbiory i ceny skupu jabłek w Unii Europejskiej

Według prognoz prezentowanych na kongresie Prognosfruit w początkach sierpnia w Istambule, zbiory jabłek w krajach Unii Europejskiej miały wynieść około 12 mln ton. Jednak na skutek bardzo korzystnej pogody dla wzrostu jabłek, zbiory mogą wynieść co najmniej 12,3 - 12,5 mln ton. »

23.10.2014 Darowanemu koniowi….

Będąc z dziećmi na wycieczce klasowej w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim (województwo świętokrzyskie) zostałam poczęstowana jabłkiem i nie skorzystałam z tej propozycji… »

Więcej aktualności

Artykuły

20.10.2014 O krok dalej niż ULO

Jabłka (a także inne produkty ogrodnicze) mogą obecnie znajdować się w obrocie handlowym przez 12 miesięcy w roku. Aby jednak ich jakość była wysoka i sprostała wymaganiom kupców i konsumentów, muszą zostać spełnione określone warunki podczas ich składowania. Jakie są najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie wprowadzane do praktyki przez liderów rynku? »

16.10.2014 Apelują o wykorzystanie jabłek w akcjach promocyjnych

Związek Sadowników RP, największa w Polsce organizacja branżowa zrzeszająca producentów owoców wraz z PGD Polska, największym w kraju dystrybutorem artykułów chemicznych drogeryjnych zaapelowali do polskich producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i właścicieli sklepów o wspieranie polskich sadowników i wykorzystanie jabłek w działaniach promocyjnych. »

08.10.2014 Brązowa plamistość gruszy - nowa choroba sadów gruszowych

W 2013 r. w holenderskich i belgijskich sadach gruszowych odnotowano ponownie przypadki wystąpienia silnych infekcji brązowej plamistości gruszy wywołanej przez grzyb Stemphylium vesicarium . »

Więcej artykułów
Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2015

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,22 zł-0,08
Dolar3,34 zł-0,01
Frank3,50 zł-0,06

Źródło: NBP

stan na 24.10.2014

Prenumerata_MPS_2014
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.