Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Aktualności

29.05.2015 10. Festiwal Święto Ogrodów

Już po raz dziesiąty Kraków zaprasza do udziału w jednym z najciekawszych swoich festiwali – Święcie Ogrodów.   »

28.05.2015 Mimo embarga ubiegłoroczne zbiory jabłek zostały sprzedane

Mimo problemów spowodowanych przez rosyjskie embargo zakazujące zakupu polskich jabłek, całą ubiegłoroczną produkcję tych owoców udało się zagospodarować - poinformował prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski. »

27.05.2015 Czereśnie i truskawki we Włoszech ucierpiały

W miniony weekend nad różnymi obszarami Włoch przeszły fale obfitych opadów deszczu i gradu oraz wichury. Poszkodowanych jest wiele upraw – głównie plantacji truskawek i sadów czereśniowych. »

Więcej aktualności

Artykuły

28.05.2015 Owocowe na topie

Charakterystyczną cechą Międzynarodowych Targów Roślin (Internationale  Pflanzenmesse – IPM) jest bardzo szeroka formuła – w Essen można się zapoznać z ofertą roślin, maszyn i urządzeń do produkcji ogrodniczej, z asortymentem typowym dla kwiaciarń czy pracowni florystycznych. Wśród prezentowanych roślin największy udział mają gatunki ozdobne, choć z roku na rok przybywa producentów krzewów i drzew owocowych. W artykule opisuję swoje spostrzeżenia dotyczące sadowniczej części targów IPM, które odwiedziłam między 27 a 30 stycznia br. »

19.05.2015 Tradycyjnie w maju, w Samborcu

Święto Kwitnącej Jabłoni w Samborcu odbyło się…. po kwitnieniu jabłoni, bo 17 maja. Była to już XXVIII edycja tego sadowniczego święta. Sadownicy w godzinach porannych uczestniczyli w szkoleniu (fot. 1), podczas którego omówione zostały zagadnienia związane z ochroną jabłoni po kwitnieniu przed chorobami i szkodnikami oraz możliwości przerzedzania i zapobiegania ordzawieniom zawiązków. Zaś po południu mogli zapoznać się z nowymi maszynami przydatnymi w produkcji ogrodniczej. »

13.05.2015 ‘Asfari’, Blondy® czy Golden Fizz®?

Na tle wciąż dominujących w Europie jabłoni o dwukolorowych owocach wyróżnia się nowa, wczesna odmiana ‘Asfari’ tworząca całkowicie żółte jabłka. Ze względu na interesujące owoce wydaje się ona, przynajmniej na zachodzie Europy, obiecującym uzupełnieniem doboru odmian przeznaczonych na zbiór jabłek w lecie. »

Więcej artykułów
FruitAkademiaShow

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,13 zł-0,28
Dolar3,77 zł-0,49
Frank3,99 zł-0,26

Źródło: NBP

stan na 29.05.2015

Sumiagro-Nissorum Sumiagro-Mospilan
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.