Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

PORS 2015 – co nowego w ochronie roślin sadowniczych

Kilka razy w roku dzwonią do naszego wydawnictwa osoby które jak się okazuje w trakcie rozmowy, reprezentują różne firmy zajmujące się kontrolą, a czasami nawet certyfikacją gospodarstw. Pytania dotyczą różnic, jakich osoby te dopatrują się w zapisach „Ewidencji zabiegów…” sprawdzanych gospodarstw, a treściami etykiet środków ochrony roślin znajdujących się aktualnie (w dniu rozmowy) na stronie internetowej resortu. W efekcie wyjaśnień okazuje się, że jako trzecie źródło porównania wykorzystują „Programy Ochrony Roślin…”. Specjalnie nie napisałam „aktualne”. Rozmówcy moi powołują się bowiem na anachroniczne wydania…

Spotkanie Sadownicze Sandomierz po raz 24

W środę i czwartek 28 i 29 stycznia sadownicy zaproszeni są na Spotkanie Sadownicze do Sandomierza. Te targi i towarzysząca im konferencja to jedna z najważniejszych imprez dla producentów sadowniczych, nie tylko z regionu. W tym roku Spotkanie w Sandomierzu odbędzie się już po raz 24.

Jabłka na dalekie rynki

W bieżącym sezonie sytuacja w handlu świeżymi owocami nie napawa optymizmem. W związku z wprowadzonym embargiem rozpoczęło się pilne poszukiwanie nowych rynków zbytu dla polskich owoców, głównie jabłek. Należy jednak zwrócić uwagę, że nowe rynki to bardzo często nowe wyzwania, z którymi wcześniej producenci i/lub eksporterzy nie mieli do czynienia.

Aktualności

23.01.2015 Cydr, perry, miodówka – produktami rolniczymi?

Jest na to szansa, ale ... na Krymie, nie u nas. Tamtejsze organizacje społeczne zwróciły się do rządu Federacji Rosyjskiej o uznanie tych produktów za rolnicze – tak,  jak winogrona i wina musujące. »

22.01.2015 Chiński rynek jabłka

Chiny to największy na świecie producent jabłek – z tego kraju pochodzi dokładnie połowa globalnych zbiorów tych owoców. W sezonie 2014/015 najnowsze prognozy zakładają produkcję na poziomie 37,8 mln ton – czyli o 5% mniej wobec poprzedniego sezonu, kiedy to zbiory wyniosły 39,7 mln ton.    »

22.01.2015 Sawicki: producenci owoców sami muszą szukać rynków zbytu

Producenci owoców, którzy wcześniej eksportowali je do Rosji, muszą sami znaleźć innych kupców - powiedział w środę minister rolnictwa Marek Sawicki pytany o poszukiwania przez resort nowych rynków zbytu m.in. dla truskawek. »

Więcej aktualności

Artykuły

23.01.2015 Tak zwana zima

To, co mamy za oknami tylko formalnie, w kalendarzu jest zimą. Ciesząc się (na większości obszaru Polski) z choćby tak skromnych opadów, jak w ostatnich miesiącach, nie zapominajmy o drugiej stronie medalu. »

16.01.2015 Jubileusz BASF na targach w nowej formule

Zorganizowana przez firmę BASF w pierwszym dniu MTAS FruitPRO (15 stycznia, na terenie EXPO Warszawa) konferencja prasowa zgromadziła wielu dziennikarzy radia, telewizji, portali oraz prasy branżowej. »

13.01.2015 Envy®

Podczas Międzynarodowych Targów Interpoma (20–22 listopada ub.r.) w Bolzano w Południowym Tyrolu odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowej marki jabłek – Envy ® . »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,23 zł-0,14
Dolar3,76 zł-0,23
Frank4,24 zł-1,79

Źródło: NBP

stan na 26.01.2015

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.