Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Drzewa owocowe

Doroczne spotkanie TRSK

24 sierpnia w Gospodarstwie Sadowniczo-Szkółkarskim Piotra i Wojciecha Grochowalskich w Zdunach k. Świedziebni odbyło się doroczne spotkanie Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Gospodarstwo  zajmuje powierzchnię ponad 100 ha. Na 80 ha prowadzona jest uprawa jabłoni i gruszy, na pozostałej części prowadzona jest produkcja szkółkarska  (na 15 ha) i roślin umożliwiających płodozmian.

Aktualności

01.09.2014 Program „Owoce i warzywa w szkole”

Agencja Rynku Rolnego informuje, że 29.08.2014 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu „Owoce i warzywa w szkole". Ww. rozporządzenie wprowadza zasady realizacji programu w roku szkolnym 2014/2015. »

01.09.2014 Drugi dzień konferencji w Sandomierzu

30 sierpnia uczestnicy II konferencji „Potencjał gospodarczy sektora przetwórstwa owocowo-warzywnego Ziemi Sandomierskiej” odwiedzili siedziby grup producenckich w rejonie Sandomierza. »

30.08.2014 Producenci jabłek szukają nowych rynków zbytu

Poszukiwaniom nowych rynków zbytu oraz promocji polskich owoców i warzyw za granicą poświęcona była II Konferencja sektora owocowo - warzywnego Ziemi Sandomierskiej. Spotkanie odbyło się w piątek i sobotę 29 i 30 sierpnia na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu. »

Więcej aktualności

Artykuły

27.08.2014 Prognozy zbiorów jabłek i gruszek w UE

Jak już informowaliśmy, WAPA - Światowe Stowarzyszenie Producentów Jabłek i Gruszek - opublikowało w sierpniu prognozy tegorocznych zbiorów jabłek i gruszek w  krajach Unii Europejskiej oraz na świecie. Według nich produkcja jabłek w UE wzrośnie o 9% w porównaniu do ubiegłego roku, gruszek natomiast będzie mniej o 2% niż w roku ubiegłym. »

19.08.2014 Świętowali zgodnie z tradycją

Kolejne Święto Śliwki w Szydłowie odbyło się 17 sierpnia. Nastroje sadowników z rejonu zajmujących się produkcją śliwek, ze względu na sytuację w handlu z Federacja Rosyjską, były bardzo różne. Ogólnie, mimo charakteru święta, chęci do zabawy raczej nie było. »

14.08.2014 Prognosfruit 2014 i pierwsze poważne prognozy

Mocno w cieniu rosyjskiego embarga przeszedł w Stambule coroczny, 38. Kongres Prognosfruit organizowany jak zawsze przez WAPA. Do Turcji przyjechali przedstawiciele około 260 organizacji zajmujących się rynkiem jabłek i gruszek. Natomiast dzisiaj, 14 sierpnia w Winnicy (Ukraina) rozpoczęła sie czwarta międzynarodowa konferencja "Jabłkowy biznes Ukrainy".  Poniżej dane udostępnione przez WAPA na ubiegłotygodniowym kongresie.    »

Więcej artykułów

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,21 zł0,05
Dolar3,21 zł0,24
Frank3,49 zł-0,06

Źródło: NBP

stan na 02.09.2014

Prenumerata_MPS_2014
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.