Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Gorące tematy

Okres:

11.01.2013
MTAS 2013

MTAS 2013

Miedzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej zapraszają w tym roku po raz dziewiąty - w dniach 11-12 stycznia, do Warszawy,  Centrum Konferencyjo-Wystawienniczego Gromada przy ul. 17 Stycznia 32.

14.08.2012
Zieleń to Życie

Zieleń to Życie

Wystawa ,ZIELEŃ TO ŻYCIE” – międzynarodowe targi roślin i ogrodów mają 20 lat. Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. To trzy dni wydarzeń, spotkań dla ,,zielonej branży” i największa oferta roślin ogrodowych w tej części Europy. Obok szkółkarstwa prezentowana będzie technika i technologie dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu, a także produkty do tworzenia, pielęgnacji i dekoracji ogrodu.

24.04.2012
Ochrona sadów

Ochrona sadów

Okres okołokwitnieniowy jest najtrudniejszy w ochronie sadów. Najgroźniejszy jest wtedy parch jabłoni; w tym okresie pojawiają się również szkodniki, których małe w tym czasie populacje łatwiej zwalczyć niż późną wiosną i latem.

31.01.2012
XXI Spotkanie Sadownicze Sandomierz

XXI Spotkanie Sadownicze Sandomierz

Rozpoczęło się XXI Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu. Konferencji, która przebiega w miejskiej hali sportowej towarzyszy wystawa firm oferujących środki produkcji ogrodniczej. Materiały z konferencji są dostępne w naszym wydawnictwie, przebieg obrad zrelacjonujemy na łamach naszych pism - "MPS Sadu" i "Hasła Ogrodniczego". Natomiast na naszym portalu proponujemy odwiedzenie z naszymi dziennikarzami niektórych stoisk wystawowych

30.01.2012
Mrozy nad Polską, rolnicy pełni obaw

Mrozy nad Polską, rolnicy pełni obaw

Po wyjatkowo ciepłym grudniu i styczniu z początkiem lutego zaatakują nas syberyjskie mrozy. Tymczasem na 20 proc. powierzchni kraju nie ma śniegu. Co to oznacza dla ogrodnictwa?

22.01.2012
Co z jabłkami w przechowalniach?

Co z jabłkami w przechowalniach?

Sygnały o nienajlepszej kondycji złożonych w komorach jabłek są na tyle częste, że ponawiamy sygnał: warto skontrolować, co dzieje się z naszymi owocami.

13.01.2012
Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej

Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej

13 i 14 stycznia w Warszawie odbywa się po raz ósmy to ważne spotkanie sadownicze organizowane przez firmę BASF Polska oraz Katedrę Sadownictwa SGGW w  Warszawie. Ekspozycji towarzyszy bogaty program wykładów.

10.01.2012
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

10 i 11 stycznia w Warszawie odbywają sie doroczne targi dla sadowników i warzywników organizowane przez firmę Agrosimex. Ekspozycji towarzyszy bogaty program wykładów.

20.12.2011
Eksport do Rosji

Eksport do Rosji

W I dekadzie stycznia tradycyjnie ożywia się eksport naszych owoców i warzyw do Rosji. Czy ze strony naszych największych kontrahentów czekają nas w tym sezonie jakieś niespodzianki? W tej chwili pewne jest tylko to, że w ubiełym roku nie zbudowaliśmy zapowiadanego przecież systemu kontroli jakości opartego na procedurach IPO, mającego byś altenatywą dla certyfikatów bezpieczeństwa. Odstąpienie od nich przez Rosjan nie oznacza przecież zaniechania kontroli bezpieczeństwa owoców, a więc problem dokumentowania jakości owoców pozostaje.

Kalendarz wydarzeń

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności