Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Ochrona jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna

Łączne stosowanie preparatu Topsin M 500 SC z fungicydami do ochrony jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna

Sumi Agro Poland

Konkurs dla studentów: „Dobre praktyki rolnicze w Twoim regionie”

BASF Polska ogłasza ogólnopolski konkurs dla studentów kierunków rolniczych. Jego celem jest szerzenie świadomości w zakresie bioróżnorodności oraz zrównoważonego rolnictwa, a także zachęcenie lokalnych społeczności do stosowania dobrych praktyk rolniczych. Zadaniem uczestnika jest stworzenie raportu, dotyczącego zaobserwowanych praktyk rolniczych. Do wyboru uczestnika pozostaje, czy będzie diagnozował gospodarstwa sadownicze, czy gospodarstwa rolne.

BASF

Innowacje, które odpowiadają na problemy rolników – BASF Polska na Europejskim Forum Rolniczym

BASF Polska była jednym z partnerów zakończonego 24 marca Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce koło Rzeszowa, odbywającego się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

BASF

Zanim parch jabłoni zaatakuje

Jakiego nasilenia ze strony parcha jabłoni w tym sezonie mogą spodziewać się sadownicy? Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto z wyprzedzeniem ocenić wielkość zagrożenia, czyli zasoby inokulum, oraz ryzyko infekcji, a także poznać sposoby zwalczania tej choroby. Firma INNVIGO, wychodząc naprzeciw potrzebom sadowników, posiada w portfolio serię preparatów fungicydowych, które pomogą w zwalczaniu tego zagrożenia.

Innvigo

Syngenta tworzy siedliska dla pszczół

W ramach projektu The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej Syngenta po raz czwarty ogłasza Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających, zachęcając rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół. Rolnicy, którzy wypełnią formularz na stronie www.syngenta.pl, otrzymają bezpłatnie od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających.

Syngenta

Kim jest „Kobieta w sadzie”?

„Kobieta w sadzie” to nie tylko ja, ale także każda przedstawicielka płci pięknej, która pasjonuje się sadownictwem, czy ogólnie pojętym ogrodnictwem. Blog powstał w odpowiedzi na potrzebę kobiet, które często czują się dyskryminowane w branży sadowniczej. Jest ich niewiele, a te, które działają, często postrzegane są jako mniej profesjonalne aniżeli mężczyźni…

„Kobieta w sadzie”

Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie kukurydzy i ziemniaków

W tym roku HELM wprowadza dwa nowe produkty: Rimuron 25 WG (zawiera rimsulfuron) oraz Simbę 100 EC (zawiera mezotrion). Są to produkty zwalczające powschodowo chwasty w kukurydzy. Dodatkowo Rimuron 25 WG posiada rejestrację w ochronie ziemniaków. Maksymalna zalecana jednorazowa dawka środka Rimuron 25 WG w uprawie kukurydzy lub ziemniaka to 50g/ha. Simba 100 EC zalecana dawka przy jednorazym zabiego wynosi 0,75-1,5 l/ha.

Helm

Niedoceniania formulacja

Bazą każdego chemicznego środka ochrony roślin jest substancja aktywna, która działa destrukcyjnie na patogeny, szkodniki czy chwasty, do walki z którymi dany preparat jest dedykowany. Ten sam związek zsyntetyzowany w czystej postaci jest na ogół mało aktywny w środowisku naturalnym i tym samym jest nieskuteczny w niszczeniu agrofagów. 

Jatrejon

Nowe opakowania na środki ochrony roślin

W sezonie wiosennym środki ochrony roślin proponowane przez HELMa można będzie znaleźć w nowej szacie graficznej. Zmiana ma charakter globalny i wynika z większego zaangażowania firmy w sprzedaż i marketing na rynkach lokalnych. Dobór opakowań i etykiet ma podkreślić oryginalność produktów a kodyfikacja barwna ułatwić ropoznawania właściwej grupy produktów. Firma HELM AG z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) istnieje już 118 lat. W Polsce na rynku chemicznym jest obecna od roku 1990 a na rynku środków ochrony roślin od roku 2003.

Helm

#BarometrBayer: świat kręci się wokół żywności

Świat kręci się wokół żywności – to temat tegorocznej edycji badania opinii #BarometrBayer, przeprowadzonego na zlecenie firmy Bayer. To już siódma edycja badania. Celem projektu „#BarometrBayer“ jest diagnozowanie świadomości co do ważnych zjawisk społecznych. W poprzednich latach analizowano m.in. opinie Polaków o nauce, innowacyjności, gotowości do zmian. Najnowsze badanie obrazuje postawy Polaków wobec dostępu do żywności i wody, a także ochrony zasobów i zrównoważonego rolnictwa.

Bayer
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności