Grupa Azoty nawiązała współpracę z Texas A&M University oraz PZPRZ

    III studyjna wizyta polskich liderów rolnictwa w Teksasie, USA - to projekt, który obecnie realizowany jest w ramach tej współpracy, ma na celu dostarczenie doświadczeń, które mogą być przenoszone na grunt polskiego rolnictwa.

    W ramach wizyty studyjnej w okresie 24 luty – 7 marzec 2016 odbędzie się kilkadziesiąt spotkań i wizyt nakierowanych na wymianę doświadczeń z zakresu produkcji wołowiny, ziemniaków, dobory materiału siewnego, systemów irygacyjnych na dużych plantacjach, pasz, produkcji etanolu, systemów magazynowych zboża, zagospodarowania produktów ubocznych, sprzętu stosowanego w trakcie żniw, stosowania statystyk rolniczych i wnioskowania z baz danych, sytemu edukacji rolniczej, rodzajów stanowienia prawa i konstrukcji budżetów agrarnych.

    To kolejna inicjatywa z zakresu wiedzy i popularyzacji nowoczesnego rolnictwa Grupy Azoty. Innymi przykładami popularyzacji wiedzy z zakresu agro są inicjatywy realizowane w ramach  tink-tanku Centrum Kompetencji; studia podyplomowe z zakresu kształcenia na doradców rolnych,  czy druga już edycja programu Grunt to Wiedza polegającym na badaniu zasobności gleby realizowanego przy strategicznym partnerstwie PKO BP we współpracy z Krajową Stacją Chemiczną.
     
    Grupa Azoty kreuje nowe podejście do relacji z przedsiębiorcami rolnymi oferując nie tylko najwyższej jakości produkty nawozowe ale również rozwiązania dotyczące technologii nawożenia będącej integralną częścią produkcji roślinnej. Rola wiedzy i doświadczenia jest tu kluczowa. Technologia wytwarzania nawozów jest dziś dla nas pochodną potrzeb rośliny w każdej fazie jej wzrostu. Kompilacja odpowiednich składników w wyniku doboru rodzajów nawozów prowadzi do optymalnego efektu ekonomicznego dla rolnika – to produkt, który oferuje Grupa Azoty.

    Grupa Azoty wzbogaciła ofertę handlową o nawozy z siarką, ofertę mikroelementową w ramach nawozów Polifoska np. Polifoska plus czy Polifoska Tytan, jak również mikro granulaty pod marką Micro-1 dla kukurydzy, buraka i rzepaku. Siarka i mikroelementy promowane są również w ramach technologii nawożenia RSM.

    Poprzedni artykułCiągniki Kubota tańsze na wiosnę!
    Następny artykułZłoto dla Hondy na Międzynarodowych Targach GARDENIA 2016