Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

40. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Kiedy: 16.09.2017 - 17.09.2017
Gdzie: Skierniewice
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to dwudniowa impreza o charakterze kulturalno–naukowo–handlowym, które w tym roku upłynie pod hasłem „Święto w wymiarze XL”.
 
Świętowanie rozpocznie korso kwiatowo-owocowo-warzywne, w którym zaprezentują się: Instytut Ogrodnictwa, szkoły, placówki kulturalne, działkowcy i zagraniczni goście.
 
Podczas jubileuszowego, wrześniowego weekendu odwiedzający nasze miasto mogą podziwiać dwie wystawy prezentowane przez Instytut Ogrodnictwa i Centrum Kultury i Sztuki. Na wystawach będzie można obejrzeć wyniki prac nad doskonaleniem gatunków warzyw i owoców i roślin ozdobnych.
 
Odwiedzający Instytut Ogrodnictwa spróbują potraw z grzybów przygotowanych przez Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych. W sprzedaży oferowane będą środki do produkcji ogrodniczej (nawozy, narzędzia, podłoża), a także rośliny ozdobne w bogatym asortymencie, zioła, warzywa.
 
Bogaty kiermasz wydawnictw umożliwi zakup najnowszych publikacji ogrodniczych. Osoby zainteresowane zasięgnięciem fachowej porady z zakresu produkcji warzyw, sadownictwa i roślin ozdobnych skorzystają z porad udzielanych przez pracowników naukowych Instytutu.
 
Warto zaznaczyć, iż temu ogrodniczemu wydarzeniu towarzyszy bogata oferta imprez kulturalnych. Tradycją staje się też zaproszenie gości do skosztowania „skierlotki”, czyli skierniewickiej szarlotki.
 
Stałym elementem Święta jest kiermasz na ulicach miasta, na którym można kupić rośliny ozdobne, rośliny pokojowe – od nasion, po dorodne byliny, krzewy, drzewa z upraw kontenerowych.
 
Od 1997 roku Skierniewice zapraszają do udziału w Targach Ogrodniczo–Rolnych, które są doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami w produkcji ogrodniczej czy z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w ogrodnictwie. 
Skierniewice
centrum miasta

Forum

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności