Rynek biostymulatorów urośnie

warzywa i owoce
Preparaty mające poprawiać wigor roślin, zwiększać ich odporność na rozmaite stresy, ułatwiać przyswajanie substancji pokarmowych z nawozów, podnosić jakość plonów są od kilku już lat powszechnie zalecane i używane także w ogrodnictwie. Stały się elementem zrównoważonego rolnictwa na całym świecie i zwiększają stale swój udział w rynku.
Raport Future Market Insights podaje, że w 2025 roku obroty produktami wytworzonymi z alg morskich, kwasów fulwowych, innych substancji humusowych czy poprzez hydrolizę białek- ogólnie nazywanych biostymulatorami (ale też bio-używkami) osiągnie poziom 4 mld USD. Zaś w najbliższych latach  można się spodziewać dwucyfrowych wskaźników wzrostu ich sprzedaży – w Europie może to być 14%, w USA również kilkanaście, a w Brazylii nawet 20%. Piętnastu największych producentów tych preparatów zapewnia 45% ich dostaw.
Wszędzie, gdzie biostymulatory są wykorzystywane pojawia się problem z klasyfikacją tych produktów – swoim działaniem bowiem upodobniają się w jakiejś mierze (każdy produkt inaczej) do nawozów czy środków ochrony roślin. Aktualnie brak uniwersalnej, powszechnie przyjmowanej ich definicji.
za: Future Market Insights
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKonkurs Agroprzedsiębiorca RP 2016 rozstrzygnięty
Następny artykułRuszają kredyty na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.