Nowoczesne kompleksowe rozwiązania dla rolnictwa

7 lutego, przy okazji międzynarodowych targów branży owocowo-warzywnej FruitLogistica w Berlinie, odbyła się konferencja prasowa firmy Arysta LifeScience z udziałem dziennikarzy reprezentujących wszystkie kraje europejskie. Jednym z kierunków, w jakim idzie dziś ta firma, są rozwiązania biologiczne (ang. BioSolutions).

Nowa Arysta LifeScience powstała z połączenia trzech firm: Arysta LifeScience, Chemtura AgroSolutions i Grupy Agriphar. Scalenie tych trzech spółek zaowocowało powstaniem nowej silnej firmy z ponad 270-letnim łącznym doświadczeniem i znajomością rynku oraz kompleksową ofertą produktową. Od 2015 r., Arysta LifeScience jest w całości własnością konsorcjum Platform Specialty Products (NYSE: PAH) z siedzibą w Cary (Północna Karolina, USA). Firma działa na rynkach w 59 krajach, a bezpośrednią sprzedaż odnotowuje w 35 krajach (tylko w ub.r. otwarto nowe podmioty w Niemczech, w Bułgarii i w Rumunii, a także w Hiszpanii oraz we Włoszch). Arysta LifeScience zatrudnia dziś 1500 ekspertów z zakresu handlu, rejestracji, marketingu, R&D i łańcucha dostaw. Swoje produkty Arysta przygotowuje do sprzedaży w 8 fabrykach. Dziś, po zmianach dokonanych w 2015 r. i połączeniu z innymi podmiotami z branży, Arysta ma w swoim portfolio produkty do kompleksowej ochrony upraw, w tym także biorozwiązania (BioSolutions).
 
Garth Drury, dyrektor sekcji R&D, uważa, że Arysta ma być przede wszystkim partnerem dla rolników w ich pracy i przedstawiać całościowe rozwiązania. Globalnie firma robi także szereg badań swoich produktów, które mają być wprowadzane do praktyki rolniczej. Badania są prowadzone we wszystkich szerokościach geograficznych, aby wprowadzone do praktyki rozwiązania sprawdziły się w tych krajach, w których są wdrażane. Intencją jest pozostanie na globalnym rynku, aby móc wraz z rolnikami działać w zgodzie z praktyką rolniczą.


Garth Drury

Jak podkreślił podczas swojego wystąpienia Jozef Michrina, dyrektor marketingu, rejon EMEA, celem firmy Arysta LifeScience jest wyznaczanie nowych standardów w rolnictwie poprzez włączanie do tradycyjnych programów ochrony upraw rozwiązań z zakresu ochrony biologicznej i biostymulacji. W jego opinii, Polska jest największym odbiorcą produktów do ochrony jabłoni i dla tej uprawy firma oferuje bardzo szeroki asortyment środków od herbicydów, insektycydów, fungicydów po bardzo zaawansowane technologicznie środki biologiczne i biostymulatory. Druga uprawa, dla której jest szeroki wachlarz produktów to winorośle (główny ich odbiorca to kraje takie, jak Włochy i Francja).


Jozef Michrina

Aleksandra Trąmpczyńska, manadżer z zakresu biorozwiązań (BioSolutions), stwierdziła, że Arysta zajmuje się rozwiązaniami biologicznymi, bo wyraźnie wymaga tego dzisiejszy rynek, konsumenci, a także rolnicy. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie plonowanie roślin i wydajności plantacji przy optymalnym wykorzystaniu składników pokarmowych, podniesieniu odporności roślin na stresy biotyczne i abiotyczne oraz uzyskaniu przy tym plonowania wysokiego i o wysokiej jakości. Dodatkowo jako Arysta widzą konieczność wprowadzenia rozwiązań biologicznych do portfolio, gdyż ten rynek z roku na rok rośnie. W grupie tych produktów są biostymulatory, środki biologiczne do ochrony oraz nowoczesne nawozy.

Arysta chce podążać ścieżką współpracy z supermarketami. Jako firma chcą wiedzieć, że wprowadzane przez nich rozwiązania sprostają wymaganiom stawianym dziś przez sieci handlowe. Chcą wprowadzać tylko te produkty, które rolnicy dostarczający swoje produkty do sieci mogą wykorzystywać w produkcji.


Aleksandra Trąmpczyńska

Tekst i fot. Dorota Łabanowska-Bury

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKnox – najlepsza innowacja 2017
Następny artykułPowstaną wojewódzkie programy rozwoju obszarów wiejskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.