Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
19.05.2017

Program Ochrony Roślin Sadowniczych 2017 – uzupełnienie, cz. II

Gutacja pąków kwiatostanowych truskawki; fot. K. Kupczak

Gutacja pąków kwiatostanowych truskawki; fot. K. Kupczak

Zgodnie z zapowiedzą aktualizujemy zalecenia dotyczące ochrony roślin sadowniczych na sezon 2017. Do 15 maja pojawiły się w rejestrze kolejne środki, których zgodnie z polskim prawem można używać do poszczególnych zastosowań w sadach (tabela 1) i jagodnikach (tab. 2).
Część z nich to rozszerzenia rejestracyjne znanych i obecnych na rynku środków, inne – to nowości, jednak wyłącznie pod kątem nazwy handlowej. Ich substancje aktywne są bowiem dostępne polskim ogrodnikom od lat.

Tab. 1. Zalecenia uzupełniające program ochrony sadów na 2017 r.:

*nd – nie dotyczy

Tab.2. Zalecenia uzupełniające program ochrony plantacji roślin jagodowych na 2017 r.:

*nd – nie dotyczy

Katarzyna Kupczak

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności