Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Program Ochrony Roślin Sadowniczych na rok 2012

07.01.2012
Tegoroczny „Program Ochrony Roślin Sadowniczych” wydany przez firmę Plantpress jest całkowicie nowym wydawnictwem w zmienionych: formie, treści zaleceń i zawartości informacji odnośnie środków ochrony roślin, które będą dostępne na półkach sklepowych w bieżącym sezonie.
Jedynie będące w sprzedaży
Stały nasz kontakt z producentami oraz dystrybutorami środków ochrony roślin, działającymi na polskim rynku procentuje informacjami pomocnymi w stworzeniu zestawienia składającego się tylko z tych zarejestrowanych w Polsce fungicydów, zoocydów i herbicydów, które będą dostępne w handlu w 2012 r. Zdarza się bowiem, że mimo zarejestrowania środka, firma zaniechała jego dystrybucji w naszym kraju. Dlatego też nasz „Program…” jest bardzo praktyczny, gdyż nie zawiera zbędnych  informacji o „balaście” niedostępnym sadownikom.

Nowości
Na liście  f u n g i c y d ó w (tabela 1) pojawiły się o dwa nowe środki Bellis 38 WG oraz Flint Plus 64 WG, oba to mieszaniny handlowe znanych polskim sadownikom substancji aktywnych, w łatwej i bezpiecznej w użyciu formie – granulatu. Umożliwią rotację i skuteczniejszą ochronę jabłoni i jabłek.


Zestawienie  z o o c y d ó w  powiększyło się (tab. 2) o środki Apacz 50 WG (granulat) oraz Coragen 200 SC (stężoną zawiesinę). Oba zawierają nowe, dotychczas nieużywane w polskim sadownictwie substancje aktywne, w formach gwarantujących bezpieczeństwo prawidłowo przygotowującym ciecz roboczą.


 Dobór  h e r b i c y d ó w  powiększył się o Devrinol 450 SC, środek w formie stężonej zawiesiny (tab. 3).O preparatach, których rejestracje uległy rozszerzeniu oraz ograniczeniu, o mających podwójne rejestracje oraz o wycofanych z użycia informujemy szczegółowo na łamach naszych czasopism: „MPS Sad”, „Hasło Ogrodnicze”, „Informator Sadowniczy”, „Warzywa”.


Brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych (Monilinia fructigena), fot. K.Kupczak
Forum

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

27-29 marca Agrotech

Kielce

14-16 kwietnia WorldFood Warsaw

Warszawa

18 kwietnia Sady tradycyjne - szkolenie sadownicze

Łódź

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,10 zł0,26
Dolar3,79 zł2,27
Frank3,92 zł0,49

Źródło: NBP

stan na 27.03.2015

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.