Z konferencji i gali firmy Syngenta

W czwartek 12 grudnia odbyła się konferencja oraz uroczysta gala  zorganizowana przez firmę Syngenta. Na miejsce spotkania wyznaczono hotel Hilton w Łodzi. Było ono okazją do podsumowań oraz przedstawienia planów i zamierzeń na najbliższe lata.

Jak podkreślał Christopher Clayton, koordynujący działania koncernu w Europie Wschodniej, Syngenta na świecie ma najszersze portfolio w branży, które pozwoliło w 2012 r. uzyskać sprzedaż na poziomie 14,2 mld dolarów. Zaznaczał, że podjęte działania w okresie do 2020 r. zaowocują sprzedażą na poziomie 25 mld dolarów.

Podczas konferencji zwrócono uwagę na fakt, że każdego dnia populacja naszej planety zwiększa się o 200 000 osób. To stawia przed nami wyzwanie, m.in. wyżywienia w zrównoważony sposób rosnącej liczby ludzi – mówił Michał Ciszak – dyrektor generalny Syngenta Polska. Syngenta zdeklarowała się prowadzić do 2020 r działania w kilku obszarach (zwiększenie wydajności upraw, zachowanie ziemi uprawnej, wspomaganie bioróżnorodności, wspieranie małych gospodarstw, promocja bezpieczeństwa pracy, dbałość o pracowników), aby ułatwić rolnikom to zadanie. Koncern w 90 krajach zatrudnia już ponad 27 000 osób, przy czym ponad 5000 w dziale badania i innowacje.

Christopher Clayton

Michał Ciszak

Spotkanie było także sposobnością, aby zaprezentować osiągnięcia firmy w dziale warzywniczym i sadowniczym. Marek Łuczak – dyrektor regionu Polska Wschodnia Syngenta przekazał, że koncern odnotował wzrost udziału (ochrona roślin) na rosnącym rynku sadowniczym i malejącym rynku ziemniaka.

Ponadto Rafał Alfut – Menadżer Upraw Warzyw podkreślił, że koncern jako pierwszy (w 2003 r.) wprowadził na rynek odmiany odporne na kiłę kapusty. Aktualnie z oferty odmian odpornych na sprawcę tej choroby, spółka oferuje nasiona: 8 kreacji kapusty głowiastej białej, 4 kreacje kalafiora, 3 kreacje kapusty pekińskiej, 2 kreacje kapusty brukselskiej i 1 brokułu.

Marek Łuczak

Rafał Alfut

Uczestnicy panelu dyskusyjnego

Więcej informacji ze spotkania w naszych czasopismach.

Marcin Bartczak, fot. M. Bartczak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułBiałoruś przywraca cło eksportowe na nawozy potasowe
Następny artykułANR ogranicza dzierżawy i podnosi stawki opłat za użytkowanie ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.