Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
11.12.2015

12 grudnia - Dzień Poinsecji

Tagi: poinsecje
12 grudnia na świecie obchodzony jest Dzień Poinsecji - święto, w którym ludzie obdarowują się gwiazdami betlejemskimi.
12 grudnia na całym świecie wręcza się bliskim oraz przyjaciołom poinsecje, czyli gwiazdy betlejemskie, aby sprawić im miłą niespodziankę.

Te niezwykłe rośliny swoją nazwę zawdzięczają kolorowym, pokarbowanym lub spiczastym liściom, układającym się w gwiazdę. Występują w różnych kolorach i kształtach. Najbardziej popularne są czerwone odmiany, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe i różowe. Świąteczną aranżację można zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby obdarowany mógł cieszyć się urokiem rośliny przez cały świąteczny okres.

Dokładnie obejrzyj roślinę przed zakupem - gęste liście i żółto-zielone pąki kwiatowe są oznaką świeżości. Jeśli liście są zwiędłe, trzeba wybrać inną roślinę. Należy zrezygnować z roślin, które stały w przeciągu, ponieważ źle znoszą takie warunki.

W drodze do domu chroń roślinę przed chłodem - Poinsecje nie lubią zimna. Należy je dobrze owinąć papierem i w miarę szybko przetransportować w ciepłe miejsce.

Nie stawiaj w bezpośrednim słońcu - poinsecje lubią jasne i ciepłe miejsce. Należy jednak chronić je przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Najlepiej czują się w temperaturze 15 – 22 stopni. Nie należy ich ustawiać nad kaloryferem oraz obok warzyw i owoców, ponieważ szybko zwiędną.

Mniej znaczy więcej - poinsecje nie mogą stać w wodzie, ponieważ liście szybko wyblakną i opadną. Optymalne jest podlewanie rośliny niewielką ilością letniej wody co drugi dzień. Należy raz w miesiącu dodać do wody odżywkę do roślin.

 

Poinsecje prezentują się znakomicie nie tylko w doniczce. W postaci ciętej te wszechstronne rośliny mogą stworzyć bukiet lub być elementem interesującej aranżacji. Po ucięciu poinsecji należy zapobiec wyciekaniu mlecznego soku. W tym celu należy zanurzyć przyciętą łodygę na 5 sekund w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza, a następnie w zimnej wodzie z dodatkiem odżywki. Cięta poinsecja zachowuje świeżość i kolor nawet do 2 tygodni. Bez względu na to, czy występuje w bukiecie z innymi zimowymi kwiatami, czy solo, jest pięknym prezentem dla rodziny, przyjaciół oraz znajomych.Źródło: Stars for Europe

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności