Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
28.05.2017

Eszynantus - czyli warto się wyróżnić

Rośliny Ozdobne |
Konsumenci zwykli zachwycać się niszowymi roślinami ozdobnymi, jednak kupując nowe okazy, przeważnie i tak wybierają gatunki dobrze im znane. Opinię tę podziela wielu producentów, choć – jak twierdzi Jakob Christensen, właściciel firmy Fashion Flowers z Danii, specjalizującej się m.in. w uprawie eszynantusa (Aeschynanthus sp.) – w ostatnim sezonie odbiorcy zmienili nieco swoje zachowania.
- W pierwszych dwóch miesiącach tego  roku sprzedaliśmy znacznie więcej roślin w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 r. i uzyskaliśmy za nasz towar wyższe o ok. 10% ceny. Pozwala to mieć nadzieję na ponowny wzrost zainteresowania roślinami doniczkowymi do dekorowania wnętrz, na które popyt w ostatnich latach znacznie spadł – poinformował J. Christensen, który wśród przyczyn tej pozytywnej zmiany wymienia m.in. modę na „stare”, kojarzące się z dzieciństwem rośliny oraz podanie tego towaru w nowych rękawach foliowych z atrakcyjnym nadrukiem.

W Europie jest zaledwie kilku producentów eszynantusa. W firmie Fashion Flowers rośliny te uprawiane są na powierzchni 1 ha, a rocznie oferuje się ich 250 000 szt. (najwięcej – 150 tys. roślin – przygotowuje się na pierwszy kwartał roku). W asortymencie znajdują się trzy kwitnące odmiany (‘Mona Lisa’, ‘Ara’ i ‘Carina’), charakteryzujące się zwartym pokrojem, co czyni je przydatnymi do dekorowania np. stołów (często rośliny te oferowane są w formie okazów o długich, zwisających pędach). Produkowane są także kreacje o ozdobnych liściach.

Mimo dobrej koniunktury J. Christensen nie zamierza zwiększać skali produkcji: twierdzi, że lepiej mieć mniej roślin i uzyskać za nie wyższą cenę, niż „zalać” rynek jednolitym towarem i sprzedać go, najprawdopodobniej, tanio. 


Aeschynanthus ‘Mona Lisa’; fot. mat. prasowe Fashion Flowers

IS
Na podstawie portalu floraldaily.com

Informacja pochodzi z numeru 5/2017 miesięcznika "Rośliy Ozdobne"

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności