Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
26.08.2017

Kwiatowe fajerwerki

Rośliny Ozdobne |
Płomyk Drummonda (Phlox drummondii) to bardzo atrakcyjny jednoroczny gatunek z rodziny wielosiłowatych (Polemoniaceae). Ta niewielka roślina, osiągająca – w zależności od odmiany – wysokość 15–40 cm, chętnie sadzona jest na rabatach oraz w pojemnikach tarasowych.

W tym sezonie dobór odmian tego gatunku wzbogaciła wyhodowana w brytyjskiej firmie Floranova grupa Popstars F1. Jej przedstawicielki (sześć kreacji) charakteryzują się nie tylko wyjątkowo atrakcyjnymi, gwiazdkowatymi kwiatami kojarzącymi się z kolorowymi fajerwerkami, lecz również niskim wzrostem (dorastają do wysokości 25–30 cm i osiągają podobną szerokość), zwartym pokrojem i bardzo dobrym krzewieniem się roślin.
 
Odmiany z grupy Popstars F1 mają także dobrze znosić upały. Rośliny te najlepiej prezentują się w większych pojemnikach (o średnicy 15–17 cm), w których zaleca się umieszczenie trzech siewek, ale mogą być uprawiane też w mniejszych, 10-centymetrowych doniczkach (wówczas sadzi się do nich jeden okaz). W obu wypadkach czas uprawy od posadzenia materiału wyjściowego (dostarczanego w paletach o 288 otworach) do momentu uzyskania towaru finalnego wynosi pięć–sześć tygodni.

Grupa Popstars F1 płomyka Drummonda może być atrakcyjnym produktem kierowanym do sprzedaży latem. W Polsce oferuje ją firma Florensis.


Popstars F1 ‘Purple with Eye’; fot. I. Sprzączka

IS

Informacja pochodzi z numeru 7-8/2017 miesięcznika  "Rośliny Ozdobne"

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności