Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
25.08.2013

Nowości z Plantpolu

Hasło Ogrodnicze | Ilona Sprzączka
FGoście Dni Otwartych zapoznawali się z ofertą w nowym obiekcie z całkowicie rozsuwanym dachem

FGoście Dni Otwartych zapoznawali się z ofertą w nowym obiekcie z całkowicie rozsuwanym dachem

Dni Otwarte firmy Plantpol, które odbyły się 28 i 29 czerwca w Zaborzu k. Oświęcimia, były szczególne nie tylko pod względem mnogości zaprezentowanego asortymentu, ale także ze względu na jubileusz 20-lecia istnienia tej spółki.
Wśród nowości znalazły się również dalie ogrodowe (Dahlia x cultorum) z grupy Dreamy® o okazałych kwiatach ładnie kontrastujących z purpurowymi pędami i purpurowozielonymi liśćmi. Te rośliny rosną dość intensywnie, są polecane do uprawy na rabatach lub w pojemnikach.

Atrakcyjnym dodatkiem do roślin balkonowo-rabatowych albo tych wykorzystywanych do dekoracji wnętrz (np. poinsecji) jest Chamaesyce hypericifolia (syn. Euphorbia hypericifolia). Po przebojowej odmianie ‘Diamond Frost’ firma Plantpol wprowadza do oferty kolejną kreację tego gatunku – ‘Diamond Star’ o znacznie większych kwiatostanach niż poprzedniczka i gęstym, zwartym pokroju (fot. 6).

Ciekawym uzupełnieniem asortymentu „rabatówki” może być także lobularia (Lobularia sp.) – wśród propozycji przedsiębiorstwa z Zaborza nadal hitem pozostaje odmiana ‘Snow Princess’. W tym roku pojawiła się także nowa kreacja tego gatunku – ‘Princess in Purple’ o fioletowych kwiatach.Fot. 6. Chamaesyce hypericifolia ‘Diamond Star’

Jak informował Paweł Marcinkowski, klienci detaliczni są coraz częściej zainteresowani roślinami osiągającymi duże rozmiary w trakcie sezonu. Do takich należą m.in. Pennisetum ‘Vertigo’, szałwia (Salvia sp.) ‘Midnight Candle’ oraz te z grupy GoGo – odmiany ‘Scarlet’ i ‘Purple’, wilce (Ipomea sp.) czy gaura Lindheimera (Gaura lindheimerii) ‘Snow Bird’. Miejsce w tej grupie może znaleźć także pierwsza na rynku rozmnażana wegetatywnie aksamitka (Tagetes sp.) ‘Gold Medal’, która przykuwała uwagę nietypowym, jak dla najpopularniejszych roślin z tego rodzaju wyglądem – jej pędy są bowiem bardzo długie, a kwiaty drobne i żółte (rośliny przypominają nieco słabiej kwitnący uczep). 

Ilona Sprzączka
Fot. 1-6 I. Sprzączka

Artykuł pochodzi z numeru 8/2013 "Hasła Ogrodniczego"

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności