Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
25.08.2013

Nowości z Plantpolu

Hasło Ogrodnicze | Ilona Sprzączka
FGoście Dni Otwartych zapoznawali się z ofertą w nowym obiekcie z całkowicie rozsuwanym dachem

FGoście Dni Otwartych zapoznawali się z ofertą w nowym obiekcie z całkowicie rozsuwanym dachem

Dni Otwarte firmy Plantpol, które odbyły się 28 i 29 czerwca w Zaborzu k. Oświęcimia, były szczególne nie tylko pod względem mnogości zaprezentowanego asortymentu, ale także ze względu na jubileusz 20-lecia istnienia tej spółki.
Wśród nowości znalazły się również dalie ogrodowe (Dahlia x cultorum) z grupy Dreamy® o okazałych kwiatach ładnie kontrastujących z purpurowymi pędami i purpurowozielonymi liśćmi. Te rośliny rosną dość intensywnie, są polecane do uprawy na rabatach lub w pojemnikach.

Atrakcyjnym dodatkiem do roślin balkonowo-rabatowych albo tych wykorzystywanych do dekoracji wnętrz (np. poinsecji) jest Chamaesyce hypericifolia (syn. Euphorbia hypericifolia). Po przebojowej odmianie ‘Diamond Frost’ firma Plantpol wprowadza do oferty kolejną kreację tego gatunku – ‘Diamond Star’ o znacznie większych kwiatostanach niż poprzedniczka i gęstym, zwartym pokroju (fot. 6).

Ciekawym uzupełnieniem asortymentu „rabatówki” może być także lobularia (Lobularia sp.) – wśród propozycji przedsiębiorstwa z Zaborza nadal hitem pozostaje odmiana ‘Snow Princess’. W tym roku pojawiła się także nowa kreacja tego gatunku – ‘Princess in Purple’ o fioletowych kwiatach.Fot. 6. Chamaesyce hypericifolia ‘Diamond Star’

Jak informował Paweł Marcinkowski, klienci detaliczni są coraz częściej zainteresowani roślinami osiągającymi duże rozmiary w trakcie sezonu. Do takich należą m.in. Pennisetum ‘Vertigo’, szałwia (Salvia sp.) ‘Midnight Candle’ oraz te z grupy GoGo – odmiany ‘Scarlet’ i ‘Purple’, wilce (Ipomea sp.) czy gaura Lindheimera (Gaura lindheimerii) ‘Snow Bird’. Miejsce w tej grupie może znaleźć także pierwsza na rynku rozmnażana wegetatywnie aksamitka (Tagetes sp.) ‘Gold Medal’, która przykuwała uwagę nietypowym, jak dla najpopularniejszych roślin z tego rodzaju wyglądem – jej pędy są bowiem bardzo długie, a kwiaty drobne i żółte (rośliny przypominają nieco słabiej kwitnący uczep). 

Ilona Sprzączka
Fot. 1-6 I. Sprzączka

Artykuł pochodzi z numeru 8/2013 "Hasła Ogrodniczego"

Forum

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
Prenumerata Rośliny Ozdobne 2016

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności