Zieleń to Życie – międzynarodowe targi dobrej zieleni w Warszawie

Międzynarodowe targi roślin ,,Zieleń to Życie” odbędą się w Warszawie w dniach 31 sierpnia – 2 września w EXPO XXI.  W 25-tej już edycji targów bierze udział 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, a także z Ameryki Południowej i Afryki.
To spotkanie wszystkich zawodowo zajmujących się zielenią – handlowców, projektantów, tworzących tereny zieleni i florystów,  ale także pasjonatów i zainteresowanych ogrodem i roślinami. Dwa 2 pierwsze dni mają charakter branżowy, w sobotę, ostatniego dnia targi odwiedzają tłumy amatorów. Tegoroczne hasło brzmi ,,Odetchnij zielenią”, co ma zwrócić uwagę na korzyści ekologiczne i zdrowotne z otaczania się roślinami. 
 
Mocno o roślinach 
Rośliny ozdobne do ogrodów, terenów zieleni, ale też do wnętrz to dominujący temat prezentacji wystawców.  To właśnie w Warszawie na przełomie sierpnia i września zobaczyć można pełny przekrój krajowej i europejskiej produkcji szkółkarskiej i ogrodniczej: drzewa, krzewy, byliny, róże, ozdobne trawy, pnącza, rośliny rabatowe, tarasowe, a także owocowe i zioła.  Ponownie targi wzbogaca oferta kwiatów ciętych i doniczkowych prezentowanych pod marką Flower Expo Polska. Nowością tegorocznych targów jest Greenery – platforma hurtowej sprzedaży roślin, dedykowana do handlu ogrodniczego oraz Bonsai Show ze strefą wystawową i pokazami mistrzów. Targi ,,Zieleń to Życie” to okazja do prezentacji bogatego asortymentu, porównania jakości, walorów ozdobnych czy użytkowych. To także świetny moment do pokazania nowości przed szerokim audytorium. Stąd wiele zapowiedzianych premier. W jedynym w Polsce konkursie Roślin Nowości rywalizuje w tym roku 19 gatunków i odmian. Ekspozycja w holu głównym. Szczegóły https://zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-zwiedzajcych/nagrodzone-produkty/konkurs-nowosci
 
Sektor techniczny i prezentowane w nim maszyny, urządzenia, technologie, oprogramowanie to oferta skierowana przede wszystkim do szkółkarzy, ogrodników oraz projektantów i wykonawców terenów zieleni. Znajdą tu nawozy i środki ochrony roślin, podłoża, technologie sadzenia czy pielęgnacji, akcesoria i narzędzia niezbędne do produkcji roślin. Także hurtownicy i kupcy reprezentujący handel ogrodniczy oraz usługi znajdą tu produkty – nowości i rozwiązania, które warto zamówić na kolejny sezon. Żądni nowinek i wszelkich udogodnień ułatwiających pracę w ogrodzie amatorzy również znajdą tu coś dla siebie.  
 
Międzynarodowe spotkania, międzynarodowi goście
Wystawcy to firmy z Polski, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Irlandii, Włoch, a także Kolumbii i Kenii. Ich ofertę obejrzą branżowi goście z całej Polski, a także z ponad 30 krajów. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku targi odwiedzą m.in. klienci z Rosji, Ukrainy, Białorusi, krajów nadbałtyckich, Niemiec, Holandii, Belgii. Gośćmi targów będą też międzynarodowi eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas towarzyszących targom konferencji i seminariów. Swój kunszt pokażą między innymi mistrzowie florystyki z Holandii, Rosji, Estonii, mistrzowie bonsai z Polski, Niemiec i Słowacji. Wiedzą na temat handlu i marketingu podzielą się eksperci z Holandii z organizacji Flower Council oraz międzynarodowego stowarzyszenia branży kwiatowej Union Fleurs. Gościem specjalnym programu dla architektów krajobrazu będzie brytyjska projektantka ogrodów Ann-Marie Powell.   
 
Wiedza dla profesjonalistów  
Nowości, zapowiedzi trendów i konkretne rozwiązania i informacje prosto ze źródła to niezaprzeczalny atut targowych spotkań na stoiskach, ale także prezentacji podczas konferencji i seminariów towarzyszących ,,Zieleń to życie”. Architekci krajobrazu skorzystać mogą z warsztatów z oprogramowania komputerowego, warsztatów z tworzenia angielskich ogrodów oraz konferencji, w której prelegentami będą projektanci z Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski. Szkółkarze i ogrodnicy oraz właściciele sklepów i centrów ogrodniczych wezmą udział w seminariach ,,Wiedza dla producentów” i ,,Wiedza dla handlu”. 
 
Drugi dzień dla profesjonalistów (piątek, 1 września) to program dla miejskiej zieleni i branży kwiatowej. W ramach konferencji ,,Mocno zielone miasto”  m.in. najnowsze naukowe dowody na czyszczącą moc roślin, skuteczne zarządzanie zielenią w Berlinie oraz panel prezentacyjno-dyskusyjny dotyczący metod partycypacyjnych w procesie tworzenia zieleni. Floryści i kwiaciarze spotkają się z ekspertami od marketingu internetowego i poznają trendy w europejskim handlu. W sobotę 2 września na konferencji Dzień Architekta Krajobrazu zaprezentowane zostaną projekty z Polski, Wielkiej Brytanii i Rosji.     
 
Inspiracje, jakie niosą targi to kolejny powód by być tu obecnym. Ekspozycje na stoiskach wystawców to często gotowe pomysły na ogród. Warto też zobaczyć pokazy mistrzów florystyki (hala 4) i posłuchać prezentacji projektantów i ogrodników, którzy podpowiadają jakie rośliny wybrać i jak zaprojektować ogrodową przestrzeń (wykłady w sobotę). Także w sobotę można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach. Targom przez 3 dni towarzyszy kiermasz roślin, gdzie można nabyć roślinne rarytasy prosto od producentów.  
 
Rejestracja dla branżowych gości i szczegóły programu na stronie www.zielentozycie.pl oraz http://flowerexpo.pl

za: zszp.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWyższe ceny owoców przełożą się na wzrost cen przetworów
Następny artykułBerryGood Challenge 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.