Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
02.01.2016

Fruitness, enjoy it! lansuje kampanię poświęconą gruszce

W styczniu zakończy się trzyletni okres funkcjonowania projektu “Fruitness, enjoy it!” Ostatnią inicjatywą podejmowaną  w ramach tego programu będzie kampania promocyjna w czterech miastach niemieckich (Hanower, Getynga, Münster i Essen). poświęcona gruszce. 
 
Od 12 do 16 stycznia w ponad 70 strategicznych punktach - głównie w śródmieściu i centrach handlowych - zostaną rozmieszczone plansze i plakaty poświęcone królowej gruszek - ‘Abate Fétel’. Odmiana ta, uprawiana w centralnej strefie północnych Włoch, w regionie Emilia, zawdzięcza swoją nazwę opatowi Fétel, który odkrył ją w połowie XIX w. Owoce - często duże, charakteryzują się kształtem rożka oraz ładną, gładką i cienką skórką. Soczysty, biały i delikatny miąższ ma smak słodko-kwaśny i jest wyjątkowo pachnący, smaczny. 
Aby kampania była bardziej przekonywująca liczni promotorzy “Fruitness, enjoy it!” będą obecni w najbardziej ruchliwych obszarach czterech miast, oferując gadżety związane z owocami, odpowiadając na pytania i wzbudzając zainteresowanie publiczności, a przede wszystkim zapraszając konsumentów do degustacji gruszki Abate Fétel. 
Gruszka jest jednym z owoców objętych projektem Fruitness, enjoy it! i jest jednocześnie jednym z ulubionych owoców w Europie. Do jej największych producentów w UE-28 należą Włochy (723 tys. ton), Hiszpania (377 tys. ton), Belgia (347 tys. ton) i Holandia (327 tys. ton). Ogółem szacuje się, że zbiory w UE-28 w 2015 roku wyniosą 2,343 miliony ton, z czego 334 tys. ton odmiany Abate Fétel . (Dane za Prognosfruit 2015).
 
Gruszka to jeden z owoców objętych projektem “Fruitness, enjoy it!”, który od 2006 roku zajmuje się promowaniem spożycia owoców, posługując się ludycznym i żartobliwym językiem. Do inicjatyw podejmowanych podczas funkcjonowania projektu należą, między innymi, opracowywanie gier online i aplikacji dla smartfonów na temat owoców, organizowanie degustacji w punktach sprzedaży oraz kreowanie narzędzi uatrakcyjniających i inspirujących działy owocowo-warzywne.
 
Za: fruitness.eu

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności