Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
30.12.2015

MTAS FruitPro 2016

Tagi: mtas
Przed nami kolejna, 12. już edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej FruitPro 2016. Organizatorzy zapraszają do ich odwiedzenia w dniach 12–13 stycznia w Warszawie. Z biegiem lat targi te wyrosły na największą i najciekawszą imprezę sadowniczą w Polsce i jedną z większych tego typu imprez w Europie.
Rok 2015 dla MTAS FruitPro był rokiem szczególnym. Organizatorzy tych targów, firma BASF Polska oraz Katedra Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zdecydowali się na odważny krok i zmienili ich lokalizację – odbyły się one po raz pierwszy w obiektach wystawienniczych Expo XXI w Warszawie. Dzięki temu impreza ta nabrała rozmachu, a lokalizacja i powierzchnia wystawiennicza sprzyjały jej odwiedzeniu. Jak informują organizatorzy, w ubiegłym roku każdego z dni wystawowych MTAS FruitPro odwiedziło 4000–5000 osób.

Na minionych targach swoją ofertę prezentowało ponad 200 wystawców – producentów i dystrybutorów środków ochrony, nawozów oraz maszyn, urządzeń i innych produktów przydatnych w sadownictwie. Ponadto zwiedzający mogli w komfortowych warunkach wysłuchać panelu 16 wykładów przygotowanych przez specjalistów z Polski i zagranicy.
 
Jakie atrakcje czekają nas w roku 2016?
MTAS FruitPro 2016 odbędzie się w obiektach Expo XXI w Warszawie w dniach 12-13 stycznia, czyli tuż po okresie świąteczno-noworocznego odpoczynku. Jest to doskonała okazja, aby u progu nowego sezonu omówić nowe pomysły i podpatrzyć rozwiązania, które można będzie wykorzystać w produkcji sadowniczej.


Na ponad 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej prezentowane są nowoczesne rozwiązania dla branży sadowniczej

W tym roku, oprócz klasycznego panelu wykładowego, odbędzie się też panel dyskusyjny dotyczący wyzwań i przyszłości produkcji jabłek. W panelu wezmą udział eksperci związani z produkcją owoców oraz ich obrotem. Zostaną poruszone podstawowe kwestie: jakie zmiany zaszły i powinny zachodzić w polskich sadach, abyśmy mogli w sposób jeszcze bardziej skuteczny konkurować na europejskich rynkach? Jakich zmian w podejściu do produkcji należy się spodziewać i jakie wdrażać, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom? Co z praktycznego punktu widzenia oznacza to dla sadowników, jeśli chodzi o technologię i agrotechnikę?

Zaplanowano też ciekawy blok wykładów, które wygłoszą specjaliści z Polski i zagranicy. Będą to również tematy ekonomiczne, m.in. dotyczące kierunków eksportu polskich owoców oraz nierozerwalnie z tym związanych wymagań nowych ich odbiorców co do pozostałości pestycydów w owocach. Zostaną przedstawione także informacje dotyczące uprawy gruszy i jabłoni. Prelegenci szczególną uwagę zwrócą m.in. na możliwości przeciwdziałania ujemnym skutkom suszy oraz na racjonalne nawadnianie sadów. Poruszane będą kwestie związane z zapobieganiem chorobom bakteryjnym jabłoni i gruszy oraz nawożeniem drzew owocowych mikroskładnikami. Będzie można dowiedzieć się również, jak efektywnie wykorzystać technologie informacyjne w sadownictwie (drony). Nie zabraknie też tematyki dotyczącej programów zwalczania parcha jabłoni.

Przewidziano także blok dotyczący produkcji owoców jagodowych. W tym roku gatunkiem dominującym będzie malina. Omówione zostaną m.in. nowe jej odmiany i możliwości uprawy w tunelach foliowych. Prelegenci szczególną uwagę zwrócą też na zapobieganie i zwalczanie chorób roślin jagodowych uprawianych pod osłonami oraz na czynniki pozwalające wydłużyć pozbiorczą trwałość owoców jagodowych i pestkowych.

Dokładny godzinowy program wykładów dostępny jest tutaj.


Blisko 1000 miejsc na sali wykładowej, specjalny ekran o powier zchni 30 m2 oraz pełne wyposażenie estradowe zapewniają komfortowe warunki do pogłębiania wiedzy sadowniczej
 
Rejestracja uczestników
Trwa internetowa rejestracja uczestników. Zarejestrowane osoby otrzymają książkę z materiałami wykładowymi - wystarczy tylko wypełnić zgłoszenie, a następnie wydrukować potwierdzenie rejestracji uczestnika, które zostanie przesłane na adres e-mail zgłaszającego, i okazać je w biurze targów podczas MTAS FruitPRO 2016.

Każda osoba, która zarejestruje swój udział, dostanie również specjalny kupon promocyjny o wartości 50 zł.

Zarejestruj się teraz: www.mtas.pl

Monika Strużyk

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności