Rekordowe zainteresowanie Targami Gardenia

Sukces minionej edycji sprawił, że tegoroczna odsłona Targów Gardenia cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony wystawców. Powierzchnia wystawiennicza stale rośnie. Udział w wydarzeniu potwierdzili czołowi liderzy w branży ogrodniczej. W gronie wystawców pojawią się także nowe firmy, nieznane dotychczas na polskim rynku.

– Wzrost liczby wystawców to część długofalowej strategii rozwoju Targów Gardenia – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Liczyliśmy, że w tym roku również nastąpi przyrost firm. Jednak obecny stan zgłoszeń przeszedł nasze oczekiwania. Każdego dnia pojawiają się nowi przedsiębiorcy, którzy nie uczestniczyli do tej pory w tych targach. Cześć z wystawców ma też swoje wielki powroty – dodaje. Zdecydowana większość wystawców, którzy regularnie uczestniczą w Gardenii planuje zaprezentować szerszy zakres produktów i usług. To podejście przekłada się na wzrost powierzchni poszczególnych stoisk. Zwiedzający mogą liczyć na bardzo oryginalnie zaaranżowane przestrzenie ekspozycyjne.

Dlaczego warto odwiedzić Gardenię?
Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia odbędą się w dniach  2-4 marca na terenie Targów Poznańskich. XI odsłona wydarzenia zaskoczy odwiedzających pod każdym względem – przekonują organizatorzy.

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić GRDENIĘ. Należą do nich: bardzo dobry termin, który przypada na początek kalendarzowej wiosny i czas rozpoczęcia prac w ogrodzie, różnorodność oferty i specjalnie przygotowane na okazję Targów rabaty, cykl warsztatów na żywo prowadzonych przez gwiazdy telewizyjne specjalizujące się w ogrodnictwie, czy porady w zakresie aranżacji zielonej przestrzeni.

Biznesowy charakter wydarzenia dostrzegają przedstawiciele najważniejszych sieci handlowych jak: Brocomarche, Bricoman, Leroy Merlin, Obi, Castorama, PSB Mrówka, Tesco czy Żabka Polska, którzy zapowiadają swój udział w Targach, licząc na zawarcie kontraktów. – Dzięki licznym działaniom promocyjnym oraz staraniom podjętym w ramach programu Hosted Buyer, zeszłoroczną edycję Targów odwiedziło ponad 350 menagerów i kierowników wyższego szczebla z Polski i Europy nastawionych na nawiązanie kontaktów handlowych – podkreśla Jakub Patelka. Targi GARDENIA otwarte są również dla szerokiej publiczności, czyli wszystkich tych, którzy pragną stworzyć od podstaw swoją zieloną oazę lub wzbogacić ogród, balkon czy taras o nowe odmiany roślin.

Przestrzeń dla zieleni
Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, rewitalizacja Łodzi, zieleń miejska w mikroskali, idea slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, inwestycje w dog parki, marketing ośrodków miejskich  i oprogramowanie dla branży – to tylko kilka z tematów, które pojawią się podczas XI edycji seminarium Miejskiej Sztuki Ogrodowej. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się 2 marca jest Zieleń Miejska. To branżowe spotkanie, które rokrocznie skupia coraz większe audytorium. Konferencja jest kierowana do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu.

 – Od jedenastu lat wydarzenie współorganizujemy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Każdego roku staramy się by program był interesujący, zróżnicowany pod względem tematycznym i wpisywał się w najnowsze trendy. Wśród prelegentów zawsze znajdują się praktycy, którzy zgłębiają poszczególne zagadnienia, bazując na swoim bogatym doświadczeniu. – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca Zieleni Miejskiej. – W ubiegłym roku w naszej konferencji uczestniczyło ponad 700 osób. To dla nas sygnał, że branża chce się szkolić, wciąż poszukuje inspiracji i miejsca do wymiany doświadczeń. Mam nadzieję, że i ta edycja przypadnie naszym odbiorcom do gustu – dodaje.

Wśród prelegentów znajdą się stali współpracownicy miesięcznika Zieleń Miejska – mowa tutaj m.in. o Sarze Annie Til Dąbrowskiej, która omówi praktyczny zakres zmian w odniesieniu do nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, ale także o dr inż. Monice J. Latkowskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która z kolei przedstawi temat zieleni miejskiej w mikroskali. Podczas seminarium głos zabierze Dominik Berliński, który przekona uczestników, że można stworzyć bezpieczny i niedrogi plac zabaw. Nie zabraknie także Anny Komorowskiej z pracowni k., która tym razem wskaże dobre praktyki w ramach konsultacji społecznych.

Ogród z książką
Książka nieodłącznie kojarzy się z ogrodem. Kto z nas nie lubi czytać w pięknie zaaranżowanej zielonej przestrzeni? Motyw ogrodu z książką towarzyszyć będzie kolejnej odsłonie konkursu Inspiracje -Aranżacje. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Uczestnikom konkursu kibicować będzie Maja Popielarska. Budowa aranżacji odbędzie się pierwszego dnia Targów na oczach zwiedzających. Zwycięzców wyłoni publiczność.

Debata nad kształtem terenów zieleni
Podobnie jak w latach ubiegłych Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów zaprasza również do wspólnej debaty przedstawicieli stowarzyszeń działających na rzecz środowisk związanych z kształtowaniem terenów zieleni. Spotkanie, które odbędzie się 2 marca, ma na celu zacieśnianie współpracy i uzgadnianie wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla branży.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl

Źródło: mat. prasowe  targów Gardenia

Related Posts

None found

Poprzedni artykułWe Włoszech 300 mln euro strat w rolnictwie z powodu ataku zimy
Następny artykułOwoc Sandomierski – problemy finansowe spółki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.