Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

borówka wysoka

Eksport borówki z Argentyny

Eksport borówki z Argentyny

W przeciwieństwie do eksportu borówki z Chile  (por. nasz news z 25 marca ), Argentyna nieco zmniejszyła dostawy na rynki zewnętrzne. W sezonie 2012/13 wyśle o około 5% mniej owoców.

„Inne” borówki

„Inne” borówki

Informator Sadowniczy

Amerykańscy konsumenci przyzwyczajeni już do smaku i wyglądu owoców tradycyjnych odmian borówki wysokiej szukają nowości. Podążając tym śladem hodowcy z USA tworzą nowe lub sięgają po zapomniane odmiany tego gatunku, aby urozmaicić rynek tych owoców.

Z konferencji borówkowej w Michałowicach

Z konferencji borówkowej w Michałowicach

Członkowie Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA) oraz inni krajowi i zagraniczni producenci owoców borówki wysokiej spotkali się 15 marca br. w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy na konferencji borówkowej.

O borówce wysokiej

O borówce wysokiej

Członkowie Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA) oraz inni krajowi i zagraniczni producenci owoców borówki wysokiej spotkali się 15 marca w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy na konferencji borówkowej. Wśród sponsorów spotkania były firmy Everris, Syngenta i Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” oraz Haygrove, Poldrip i Gospodarstwo Ogrodnicze Aleksandry Kusibab-Wyki i Marcina Wyki. Na spotkanie przybyło około 300 osób.

Konferencja borówkowa

Konferencja borówkowa

26 lutego w Białej Cerkwi - 100 km na południe od Kijowa - zorganizowano spotkanie zainteresowanych uprawą borówki wysokiej ukraińskich sadowników. Na zaproszenie Roseta Agro i Driesvenplant B.V. odpowiedziało ponad 100 plantatorów i firm. Gościny udzielił sadownikom Państwowy Uniwersytet Rolniczy w Białej Cerkwi.

Odmładzanie krzewów borówki wysokiej

Odmładzanie krzewów borówki wysokiej

Warzywa

Zaniedbanie cięcia odmładzającego krzewów borówki wysokiej ogranicza plonowanie i sprawia, że jakość owoców znacznie się pogarsza. Dlatego warto odpowiednio ciąć starsze krzewy, uwzględniając ich wiek oraz specyfikę wzrostu danej odmiany.

Przechowywanie i spedycja borówki w Olchowcu

Przechowywanie i spedycja borówki w Olchowcu

Hasło Ogrodnicze

W siedzibie Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z o.o. w Olchowcu (pow. biłgorajski) zajmującej się produkcją jagód na cele deserowe i przetwórcze, 27 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego. Grupę tworzy 5 gospodarstw o łącznym areale 170 ha. Roczna produkcja to obecnie około 600 ton jagód.

Nowy obiekt w Olchowcu

Nowy obiekt w Olchowcu

27 września, po zakończeniu sezonu zbiorów owoców borówki wysokiej, w Grupie Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego w Olchowcu. Obiekt grupy, o powierzchni 2000 m 2 , powstał w bardzo krótkim czasie. Budowę rozpoczęto 10 listopada 2011 roku a już 10 lipca 2012 roku został oddany do użytkowania.

Nowy obiekt w Olchowcu

Nowy obiekt w Olchowcu

W Grupie Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego w Olchowcu.

Tylko co trzecia sadzonka – ukraińska

Tylko co trzecia sadzonka – ukraińska

Zwiększenie produkcji owoców jagodowych na Ukrainie jest hamowane przez brak kwalifikowanego materiału nasadzeniowego. Zaledwie co trzecia sadzonka w towarowych uprawach jest ukraińska. Według ekspertów UKAB (Ukraiński Klub Agrobiznesu) import materiału szkółkarskiego kosztuje plantatorów roślin jagodowych powyżej 50 mln hrywien rocznie.   

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.