Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

borówka wysoka

Nowy obiekt w Olchowcu

Nowy obiekt w Olchowcu

27 września, po zakończeniu sezonu zbiorów owoców borówki wysokiej, w Grupie Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego w Olchowcu. Obiekt grupy, o powierzchni 2000 m 2 , powstał w bardzo krótkim czasie. Budowę rozpoczęto 10 listopada 2011 roku a już 10 lipca 2012 roku został oddany do użytkowania.

Nowy obiekt w Olchowcu

Nowy obiekt w Olchowcu

W Grupie Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z. o.o. odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego w Olchowcu.

Tylko co trzecia sadzonka – ukraińska

Tylko co trzecia sadzonka – ukraińska

Zwiększenie produkcji owoców jagodowych na Ukrainie jest hamowane przez brak kwalifikowanego materiału nasadzeniowego. Zaledwie co trzecia sadzonka w towarowych uprawach jest ukraińska. Według ekspertów UKAB (Ukraiński Klub Agrobiznesu) import materiału szkółkarskiego kosztuje plantatorów roślin jagodowych powyżej 50 mln hrywien rocznie.   

„Wybrałem mechaniczny zbiór owoców”

„Wybrałem mechaniczny zbiór owoców”

Hasło Ogrodnicze

Decyzje o zmianie metody zbioru z ręcznej na mechaniczną podyktowane są wieloma czynnikami, takimi  jak m.in.: wielkość plantacji, brak możliwości zatrudnienia pracowników, niska cena zbytu owoców, długi okres zbioru i nieprzewidywalne zmiany warunków pogodowych. Maszyny przeznaczone do zbioru owoców nie należą do powszechnie wykorzystywanych, ze względu na ich cenę. Wielu sadowników decyduje się jednak na ten zakup, często przy udziale wsparcia finansowego z funduszy unijnych. Prezentujemy ich opinie.

Zadbaj o plantację borówki po zbiorach owoców

Zadbaj o plantację borówki po zbiorach owoców

Warzywa

Nawożenie gleby, regulacja jej odczynu, odpowiednia fertygacja przygotowująca krzewy borówki wysokiej do spoczynku zimowego czy cięcie fitosanitarne – to tylko niektóre z czynności, jakie warto wykonać na plantacji borówki wysokiej po zbiorze owoców.

Wspólnie poszukają alternatywy

Wspólnie poszukają alternatywy

Hiszpańskie firmy Gruventa oraz Ideagro z branży ogrodniczej połączą wysiłki w celu zaproponowania producentom takich nowych rodzajów produkcji, które mogą poprawić rentowność ich gospodarstw.

O cięciu borówki wysokiej

O cięciu borówki wysokiej

Hasło Ogrodnicze

Jednym z pierwszoplanowych zabiegów na plantacjach borówki wysokiej jest cięcie krzewów. Głównym zadaniem w pierwszych latach prowadzenia plantacji jest właściwe uformowanie krzewów, w kolejnych – prześwietlanie, a na starszych plantacjach – odmładzanie roślin.

Stricte borówkowo

Stricte borówkowo

Hasło Ogrodnicze

Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku 22–23 marca producenci owoców jagodowych spotkali się w Skierniewicach na konferencji poświęconej problemom występującym w uprawie malin, porzeczek, truskawek i agrestu. Od czasu, gdy borówka wysoka stała się gatunkiem uprawianym w naszym kraju na szerszą skalę, również jej uprawie poświęcony jest odrębny blok wykładów wygłaszanych przez pracowników Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Na Święcie Sadów w Polubiczach

Na Święcie Sadów w Polubiczach

23 czerwca na Podlasiu odbyło się doroczne Święto Sadów. Cześć wykładowa święta miała miejsce w siedzibie Zrzeszenia Producentów Owoców i Warzyw „SAD-POL” w Polubiczach a praktyczna w sadzie gruszowym i jabłoniowym Mariana i Tomasza Czeczot.  Wykładom, które zgromadziły w sobotnie przedpołudnie członków zrzeszenia i zaproszonych gości towarzyszyła wystawa maszyn i środków do produkcji.

Szara pleśń borówki pod kontrolą

Szara pleśń borówki pod kontrolą

Zwiększa się liczba środków ochrony roślin dopuszczonych do użycia na plantacjach borówki wysokiej. Na wniosek Stowarzyszenia Producentów Borówki Amerykańskiej została rozszerzona rejestracja fungicydu – Signum 33 WG.

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

19-22 września Agro Show

Bednary gm. Pobiedziska

24 września Spotkanie Kalafiorowe Seminis

Bruki Unisławskie

24-25 września Ogólnopolska Konferencja nt. Ozdobnych Roślin Cebulowych

Skierniewice

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,19 zł-0,05
Dolar3,25 zł0,05
Frank3,47 zł0,07

Źródło: NBP

stan na 19.09.2014

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.