Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

borówka wysoka

XXV Dzień Borówkowy w SGGW

XXV Dzień Borówkowy w SGGW

12 czerwca w warszawskiej SGGW plantatorzy i wielbiciele owoców borówki wysokiej spotkali się już po raz 25 w ramach imprezy organizowanej przez pracowników Katedry Sadownictwa.

Promocja borówki wysokiej…

Promocja borówki wysokiej…

Hasło Ogrodnicze

…to jeden ze sposobów zwiększenia spożycia owoców tego gatunku i tym samym podniesienia popytu. W Polsce w ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrósł areał plantacji, ale czy jest realna szansa na zbyt owoców z Polski? Jak wygląda obecnie rynek, na który najchętniej sprzedają owoce polscy producenci – Wielka Brytania?

Eksport borówki z Argentyny

Eksport borówki z Argentyny

W przeciwieństwie do eksportu borówki z Chile  (por. nasz news z 25 marca ), Argentyna nieco zmniejszyła dostawy na rynki zewnętrzne. W sezonie 2012/13 wyśle o około 5% mniej owoców.

„Inne” borówki

„Inne” borówki

Informator Sadowniczy

Amerykańscy konsumenci przyzwyczajeni już do smaku i wyglądu owoców tradycyjnych odmian borówki wysokiej szukają nowości. Podążając tym śladem hodowcy z USA tworzą nowe lub sięgają po zapomniane odmiany tego gatunku, aby urozmaicić rynek tych owoców.

Z konferencji borówkowej w Michałowicach

Z konferencji borówkowej w Michałowicach

Członkowie Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA) oraz inni krajowi i zagraniczni producenci owoców borówki wysokiej spotkali się 15 marca br. w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy na konferencji borówkowej.

O borówce wysokiej

O borówce wysokiej

Członkowie Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej (SPBA) oraz inni krajowi i zagraniczni producenci owoców borówki wysokiej spotkali się 15 marca w hotelu Venecia Palace w Michałowicach k. Warszawy na konferencji borówkowej. Wśród sponsorów spotkania były firmy Everris, Syngenta i Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” oraz Haygrove, Poldrip i Gospodarstwo Ogrodnicze Aleksandry Kusibab-Wyki i Marcina Wyki. Na spotkanie przybyło około 300 osób.

Konferencja borówkowa

Konferencja borówkowa

26 lutego w Białej Cerkwi - 100 km na południe od Kijowa - zorganizowano spotkanie zainteresowanych uprawą borówki wysokiej ukraińskich sadowników. Na zaproszenie Roseta Agro i Driesvenplant B.V. odpowiedziało ponad 100 plantatorów i firm. Gościny udzielił sadownikom Państwowy Uniwersytet Rolniczy w Białej Cerkwi.

Odmładzanie krzewów borówki wysokiej

Odmładzanie krzewów borówki wysokiej

Warzywa

Zaniedbanie cięcia odmładzającego krzewów borówki wysokiej ogranicza plonowanie i sprawia, że jakość owoców znacznie się pogarsza. Dlatego warto odpowiednio ciąć starsze krzewy, uwzględniając ich wiek oraz specyfikę wzrostu danej odmiany.

Przechowywanie i spedycja borówki w Olchowcu

Przechowywanie i spedycja borówki w Olchowcu

Hasło Ogrodnicze

W siedzibie Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z o.o. w Olchowcu (pow. biłgorajski) zajmującej się produkcją jagód na cele deserowe i przetwórcze, 27 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu chłodniczo-sortowniczego. Grupę tworzy 5 gospodarstw o łącznym areale 170 ha. Roczna produkcja to obecnie około 600 ton jagód.

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.