Clause wieczorową porą

Długie grudniowe wieczory, kiedy pracy w polu i gospodarstwie jest mniej, można spędzać na różne sposoby. Plantatorzy uprawiający paprykę w polu i pod osłonami wieczór 11 grudnia spędzili na spotkaniu szkoleniowym zorganizowanym w Klwowie. Podczas niego mogli zdobyć wiele cennych informacji o doborze odmian, nawożeniu, biostymulacji, poznać praktyczne zasady uprawy, a nade wszystko dowiedzieć o dofinansowaniu gospodarstw rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Spotkanie otworzyli Irena Dąbrowska, prowadząca wraz z mężem Zdzisławem i córką Magdą przedsiębiorstwo Agropaprix w  Przystałowicach oraz Sławomir Mechacki reprezentujący firmę Clause. Scharakteryzował on dwie odmiany papryki o owocach czerwonych do uprawy w tunelach: Salomon F1 i Murano F1
 
Sporo czasu poświęcono na spotkaniu przedstawieniu zasad prawidłowego nawożenia upraw w polu i pod osłonami, regulowaniu odczynu pH gleby przed wysadzeniem roślin, zbilansowanemu nawożeniu doglebowemu przed posadzeniem rozsady i pogłównemu oraz biostymulacji. 
 
Anna Ossowska przedstawiła program fertygacji i nawożenia papryki w tunelu odmiany Salomon F1, na której w roku 2013 prowadzone były obserwacje z wykorzystaniem biostymulatora dolistnego opartego na aminokwasach Terra Sorb Complex i stymulatora podawanego wraz z fertygacją – Terra Sorb Radicular. 
 
Sylwester Cukrowski z firmy BioAgris opowiedział o naturalnych preparatach wykorzystywanych od sadzenia rozsady do wybarwiania się owoców papryki, które mogą być niezwykle przydatne w trudnej i wymagającej uprawie tej rośliny w polu i pod osłonami. 
 
Po prelekcjach dotyczących wyboru odmiany, nawożenia, biostymulacji i ochrony roślin, Anna Kopytowska – akredytowany konsultant funduszy europejskich opowiedziała  o zmianach w PROW na lata 2014-2020 (12 grudnia zakończył się okres przyjmowania wniosków z programu PROW na lata 2007-2013).
 
Dla uczestników spotkania firma Clause ufundowała próbki nasion warzyw.

pg

 fot. A. Zwierzyński

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOlsztyńska ANR sprzedała w 2013 roku więcej ziemi niż planowała
Następny artykułNiemiecki rynek warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.