Strona główna Tagi Kalibracja opryskiwaczy

kalibracja opryskiwaczy

7 zasad bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin

Zbliża się okres intensywnych prac polowych. Ten czas związany jest ze stosowaniem środków ochrony roślin. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że osoby stosujące środki ochrony roślin nie mogą stwarzać zagrożeń dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska. Muszą również przeciwdziałać znoszeniu środków ochrony roślin na obszary i obiekty niebędące celem zabiegu.

Warsztatowo o badaniach technicznych opryskiwaczy

22 maja w Suchym Lesie k. Poznania odbyły się warsztaty dyskusyjne pod hasłem "Stan sprawności technicznej, obsługa i użytkowanie opryskiwaczy w realiach wdrażania integrowanej ochrony roślin".

Kalibracja opryskiwacza – konieczna, a przy tym łatwa do wykonania

Kalibracja opryskiwacza to wykonanie obliczeń i pomiarów oraz regulacji, które mają na celu przygotowanie maszyny do prawidłowego wykonania zabiegu. Celem opryskiwania roślin jest nie tylko równomierne naniesienie wymaganej ilości preparatu, ale również dążenie do ograniczenia strat spowodowanych znoszeniem i ociekaniem cieczy roboczej. Kalibracja jest zatem potrzebna, a przy tym łatwa do wykonania.

Kalibracja opryskiwaczy – kaprys doradców czy konieczność?

Wydawałoby się, że do starannej kalibracji opryskiwacza nie trzeba już nikogo przekonywać. Tym bardziej, że rosnące ceny środków ochrony roślin – przy malejącym marginesie zysków w produkcji ogrodniczej – wywołują wzmożone zainteresowanie podnoszeniem poziomu wiedzy nie tylko z zakresu biologii zwalczanych chorób i szkodników, lecz także racjonalnej techniki ochrony roślin. Przejawem tej tendencji jest modernizacja posiadanych lub zakup nowych opryskiwaczy oraz liczne uczestnictwo w pokazach i wykładach dotyczących techniki ochrony roślin.