Strona główna Tagi Kowr

kowr

Wpis do ewidencji producentów i przedsiębiorców wyrabiających wino

Każdy producent i przedsiębiorca, wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przeznaczone do wprowadzenia do obrotu, powinien zostać...

„Program dla Szkół” – ważne dla dostawców

Komunikat dla dostawców produktów w ramach „Programu dla szkół” obowiązuje od 29.01.2021 r.

Uwaga producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino

W dniu 15 stycznia 2021 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina. Producenci wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2020/2021 zobowiązani są do złożenia Deklaracji o zbiorach winogron oraz produkcji wina lub moszczu winogronowego w danym roku gospodarczym - Załącznik nr 4.

Święta z Produktem Polskim

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja do wykorzystania polskich produktów do przygotowania potraw, które znajdą się na świątecznym stole. Praktycznie wszystkie dania, które tradycyjnie spożywamy podczas świąt jak: wigilijny barszcz czerwony, karp, śledzie, potrawy z kapusty, grochu, grzybów, a także, pierogi i uszka czy też kompot z suszonych owoców mogą zostać przygotowane z produktów wytwarzanych przez rodzimych producentów. W świadomości Polaków rybą nieodłącznie związaną z tradycją wigilijnego stołu jest karp – świąteczna ryba, zwyczajowo goszcząca na wigilijnym stole w wielu domach.

Uwaga producenci i przedsiębiorcy wyrabiający wino

30 października 2020 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina.

Czy jemy więcej niż przed pandemią?

Federacja Polskich Banków Żywności postanowiła sprawdzić, jak zmieniły się zachowania konsumentów w trakcie lockdownu. Z przeprowadzonego na ich zlecenie badania Gospodarowanie żywnością w trakcie pandemii wynika, że pandemia zdecydowanie spowodowała wzrost tonażu zakupowego koszyka przeciętnego Polaka.

Miód i produkty pszczele – kupuj świadomie

Miody i produkty pszczele wytwarzane w Polsce odznaczają się wysoką jakością. Na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi znajdują się 92 miody z różnych regionów, a 10 polskich miodów posiada unijne certyfikaty produktów regionalnych i tradycyjnych.

KupujŚwiadomie – kolej na jabłko!

List intencyjny pomiędzy Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Fundacją Grupy PKP i Stowarzyszeniem Sady Grójeckie został podpisany 16 października (z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw.

Eksport produktów rolno-spożywczych ciągle rośnie

W okresie siedmiu miesięcy 2020 r. odnotowano wzrost wartości eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski. Od stycznia do lipca 2020 r. sprzedaż towarów rolno-spożywczych za granicę osiągnęła 19,2 mld EUR, o 1,2 mld EUR więcej niż rok wcześniej (wzrost o 6,4%). Na wzrost eksportu miały wpływ przede wszystkim bardzo dobre wyniki sprzedaży zagranicznej w pierwszym kwartale br. oraz rosnący eksport w czerwcu i lipcu br.

Obrót hurtowy wyrobami winiarskimi

31 sierpnia 2020 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji o zapasach win.