Strona główna Tagi Owocówka jabłkóweczka

owocówka jabłkóweczka

Komunikat sadowniczy – Robert Binkiewicz, Agrosimex, 13.06.2023

Zapraszamy do obejrzenia nowego komunikatu sadowniczego Roberta Binkiewicza (Agrosimex) z dnia 13.06.2023 tym razem dotyczącego zaleceń dla jabłoni, grusz, ale także gatunków pestkowych.

Loty owocówki jabłkóweczki 2023 w sadzie ekologicznym – Głowaczów, 07.06.2023

W dzisiejszym materiale filmowym dr Michał Pniak (Biocont) i Piotr Zieliński relacjonują aktualną sytuację w sadzie ekologicznym w miejscowości Leżenice, niedaleko Głowaczowa. Mowa o parchu jabłoni, mszycach, a także lotach owocówki jabłkóweczki. W tym sezonie zdecydowano się na wykorzystanie dezorientacji feromonowej. Więcej szczegółów w materiale filmowym.

Komunikat sadowniczy PROCAM 15 z 09.08.2022

W dzisiejszym komunikacie dr Krzysztof Gasparski (PROCAM) omawia m.in. temat szkodników w sadach. Mowa o aktualnym zagrożeniu ze strony owocówki jabłkóweczki i zwójek, przędziorka, a także bawełnicy korówki. Jeśli chodzi o choroby, w niektórych sadach można zauważyć pierwsze objawy gorzkiej plamistości podskórnej.

Komunikat sadowniczy – Robert Binkiewicz, Agrosimex, 02.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia nowego komunikatu sadowniczego od Roberta Binkiewicza Agrosimex z 2.06.2021 r. Doradca sadowniczy mówi między innymi o zwalczaniu szkodników jabłoni (głównie owocówki jabłkóweczki) i gruszy, ocenia także zawiązanie Jonagoldów. Zapraszamy do obejrzenia.

Komunikat sadowniczy PROCAM 13 z 9.06.2020

Nowy komunikat sadowniczy Krzysztof Gasparski, PROCAM. 10.06.2020.

Parch jabłoni, mączniak i owocówka – sytuacja w sadzie, 08.06.2020

Jak wygląda aktualnie sytuacja w sadach w okolicach Grójca pod względem szkodników i chorób?

Komunikat sadowniczy PROCAM 11 z 27.05.2020

Krzysztof Gasparski z PROCAM Polska w najnowszym komunikacie sadowniczym z dnia 27.05.2020. Choroby i szkodni w sadach oraz nawożenie. Jabłonie, grusze i czereśnie.

Z wizytą we Francji

… jednak nie po to, aby podziwiać wieżę Eiffla i inne zabytki Paryża, ale po to, by zobaczyć, jak w praktyce sprawdza się nowoczesna technologia ochrony sadów przed szkodliwymi motylami, głównie owocówką jabłkóweczką – Isomate CTT.

Spacerem po sadzie (5)

Sytuacja w naszych sadach powoli się klaruje. Mniej więcej wiadomo, co i gdzie zostanie na drzewach. Teraz pozostaje nam podejmować bieżące decyzje związane z ochroną, nawożeniem i dokarmianiem dolistnym poszczególnych kwater.

Japońskie blokery rozmnażania owocówki

W ostatnich latach obserwowany jest systematyczny wzrost gospodarczego znaczenia szkodliwości owocówki jabłkóweczki. Warunki klimatyczne związane z jego ocieplaniem sprzyjają przyspieszeniu rozwoju szkodnika, szczególnie jego II pokolenia. Wskazuje to na tendencję do pojawienia się III pokolenia owocówki jabłkóweczki. Dlatego walka z tym szkodnikiem w sezonie wegetacyjnym wymaga wykonania wielu zabiegów środkami ochrony roślin.