Strona główna Tagi Sakata

sakata

Dużo o kapustach i nie tylko… Łęczyca 2020

Dużo o kapustach i nie tylko… Łęczyca 2020 – to finał doświadczenia prowadzonego w gospodarstwie Przemysława Świerczyńskiego w Topoli Królewskiej.

Dużo o kapustach i nie tylko… Łęczyca 2020 cz. 2. WIDEO

Kolejna relacja z przygotowań do spotkania w gospodarstwie Przemysława Świerczyńskiego w Topoli Królewskiej k. Łęczycy. Tym razem omówione zostały odmiany oraz zabiegi, jakie do tej pory wykonano na polu.

Warzywnicze Międzynarodowe Dni Otwarte w Holandii

Podczas dni otwartych w firmach hodowlano - nasiennych w Holandii, które już tradycyjnie od wielu lat odbywają się w 39. tygodniu roku, zaprezentowano szeroką ofertę odmian warzyw. Siedziby większości z nich zlokalizowane są w północnej części Holandii w niedalekiej odległości, dzięki temu jest ułatwione ich zwiedzanie.

Brokuły po hiszpańsku

W minionym tygodniu wraz z grupą polskich producentów miałam okazję zobaczyć, jak wygląda produkcja brokułów w rejonie Murcji w Hiszpanii. Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie Producentów Brokuła wraz z firmą hodowlano-nasienną Sakata.

Prezentacja 30 odmian buraka ćwikłowego

Firma hodowlano-nasienna Sakata, znana w Polsce głównie z odmian brokułów ma w swojej ofercie nasiona wielu innych gatunków warzyw m.in. buraka ćwikłowego. Chcąc pokazać producentom w Polsce ofertę swoich odmian zorganizowano 3 sierpnia 2017 r. pokaz na polu Rafała Milewskiego w Zakroczymiu, koło lotniska w Modlinie.

Eustoma, która nie wytwarza pyłku. Czy nowe odmiany ożywią rynek?

Hodowcy opracowali nowe odmiany eustomy (Lisianthus), które nie wytwarzają pręcików, a zatem ich kwiaty są pozbawione pyłku.

O nawożeniu na spotkaniu brokułowym

W tym roku w gospodarstwie Grzegorza Olejniczaka (Lubików, woj. mazowieckie) odbyło się spotkanie poświęcone uprawie brokułów. Organizatorami seminarium brokułowego były firmy Sakata Vegetables Europe oraz Floraland. Wśród omówionych zagadnień, wiele informacji odnosiło się do dokarmiania roślin.

Holenderskie dni otwarte (cz. II)

W pierwszej części artykułu przedstawiono oferty odmian warzyw korzeniowych, cebuli i rzodkiewki różnych firm hodowlano-nasiennych, zaprezentowane podczas Międzynarodowych Dni Otwartych, które miały miejsce we wrześniu ub.r. w Holandii. Poniżej – wybrane kreacje warzyw kapustnych (red.).

Holenderskie dni otwarte (cz. I )

W dniach 24–27 września ub.r. w Holandii odbyły się Międzynarodowe Dni Otwarte głównych firm hodowlano-nasiennych (m.in. Bejo Zaden, Clause Vegetable Seeds, Nickerson-Zwaan, Monsanto, Sakata, Syngenta), podczas których zaprezentowano bogatą paletę odmian różnych gatunków warzyw. W tym artykule przedstawiamy głównie ofertę warzyw korzeniowych i cebulowych.

„Kapusta” przez przypadki

W Charsznicy uprawia się kapustę od dziesięcioleci. Kapusta to wizytówka ogrodników z tamtego regionu, którzy oferują to warzywo w różnej formie, a ich „Charsznicka kapusta kwaszona” została wpisana na listę produktów tradycyjnych w listopadzie 2006 r.