Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

szkółki roślin ozdobnych

Środki ochrony roślin z rejestracją do szkółek

Środki ochrony roślin z rejestracją do szkółek

Szkółkarstwo

Liczba środków ochrony roślin (ś.o.r.) zarejestrowanych do stosowania w szkółkach jest bardzo ograniczona. Organizacje i stowarzyszenia producentów rozpoczęły więc działania mające na celu rozszerzenie zakresu zezwolenia na profesjonalne zastosowanie ś.o.r. w uprawach małoobszarowych, do których zalicza się szkółkarstwo roślin ozdobnych. Niestety na horyzoncie pojawiła się bariera, która może utrudnić, a nawet zniweczyć takie działania.

In vitro w szkółkarstwie (cz. I)

In vitro w szkółkarstwie (cz. I)

Szkółkarstwo

Szkółkarstwo ozdobne stanowi w ostatnich latach dział bardzo efektywnej i dochodowej produkcji. Powierzchnia upraw w Polsce w 2012 r. wynosiła 6895 ha (według szacunków A. Marosza), co plasowało nas na piątym miejscu wśród 10 krajów Europy o największej produkcji bylin, krzewów i drzew.

50-lecie gospodarstwa szkółkarskiego w Batkowie

50-lecie gospodarstwa szkółkarskiego w Batkowie

7 czerwca 50-lecie działalności obchodziło Gospodarstwo Szkółkarskie Marcelego Ciesielskiego z Batkowa koło Inowrocławia.

50 lat szkółki w Batkowie

50 lat szkółki w Batkowie

7 czerwca 50-lecie działalności obchodziło Gospodarstwo Szkółkarskie Marcelego Ciesielskiego z Batkowa koło Inowrocławia. Szkółka specjalizuje się w produkcji róż; drugą ważną pozycją są pienne szczepione formy wierzb. Przy gospodarstwie znajduje się ogród pokazowy, w którym M. Ciesielski zgromadził wiele cennych, w tym starych odmian róż. (WG)

Sosna górska (sosna kosodrzewina)

Sosna górska (sosna kosodrzewina)

Szkółkarstwo

( Pinus mugo ) rodzina: sosnowate ( Pinaceae ). Ten zimozielony krzew iglasty spotykany jest od środkowej Europy po Półwysep Bałkański (w Polsce w Tatrach, Sudetach i na Babiej Górze; na stanowiskach naturalnych jest objęty ścisłą ochroną), na torfowiskach, kamienistych i skalistych zboczach, na glebach wapiennych i kwaśnych.

Szczepienie zimowe gatunków liściastych

Szczepienie zimowe gatunków liściastych

Szkółkarstwo

Szczepienie to sposób rozmnażania roślin używany w ostateczności, gdy tańsze metody zawodzą lub jeżeli zależy nam na osiągnięciu dodatkowych korzyści.

Zimowe zakupy w szkółce

Zimowe zakupy w szkółce

W szkółce Romana Bodnara w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie) zaczęły się wczoraj dni otwarte gospodarstwa. Potrwają one do końca lutego.

Szkółka w Rogoźnicy

Szkółka w Rogoźnicy

Korzystając z dni otwartych szkółki Romana Bodnara w Rogoźnicy k. Strzegomia zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z tego gospodarstwa.

Szkółka to nie tylko biznes

Szkółka to nie tylko biznes

Szkółkarstwo

Piotr Konieczko z Gogolina nie ma „wychuchanego” gospodarstwa, w którym rośliny jak z katalogu są ustawione w równych rzędach. Jest za to właścicielem szkółki, w której można znaleźć prawdziwe osobliwości poszukiwane przez koneserów, a sam ze zdobytych zrazów rzadko spotykanych odmian potrafi się niezmiernie cieszyć.

Róża pomarszczona - stare i nowe odmiany (cz. II)

Róża pomarszczona - stare i nowe odmiany (cz. II)

Szkółkarstwo

W pierwszej części artykułu autorka przedstawiła odmiany róży pomarszczonej o cechach podobnych do tych u gatunku oraz zaprezentowała jego nowsze kreacje. W tym odcinku opisuje odmiany, które mimo pochodzenia od Rosa rugosa są do niej mało podobne wizualnie, oraz omawia ogólne zasady uprawy tych roślin (red.).

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

19-21 września Festiwal Jabłka w Supraślu

Supraśl

19-22 września Agro Show

Bednary gm. Pobiedziska

20-21 września XXXV Trzebnickie Święto Sadów

Trzebnica

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,19 zł-0,05
Dolar3,25 zł0,05
Frank3,47 zł0,07

Źródło: NBP

stan na 19.09.2014

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.