Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

szkółki roślin ozdobnych

Szkółki nową atrakcją turystyczną Toskanii (cz. I)

Szkółki nową atrakcją turystyczną Toskanii (cz. I)

Szkółkarstwo

Nazwa włoskiej prowincji Toskania to już powszechnie rozpoznawana na świecie marka. Kojarzy się z zabytkami, sztuką, krajobrazami i dobrą kuchnią. Turyści zazwyczaj odwiedzają jednak Florencję, Pizę i Sienę. Czwarte pod względem wielkości miasto Toskanii – Pistoia – jak dotąd niewiele z tego korzystało. Jego władze postanowiły zmienić ten stan rzeczy i wypromować region hasłem „Pistoia Earth Garden”, czyli „Pistoia Ziemski Ogród”. Do odwiedzenia regionu ma zachęcać prawie 500 ha otaczających miasto szkółek.

Uzbrojony krzew

Uzbrojony krzew

Szkółkarstwo

Hemipteleja Dawida ( Hemiptelea davidii (Hance) Planch.) należy do rodziny wiązowatych (Ulmaceae). Nazwa rodzajowa rośliny pochodzi z języka greckiego, gdzie hemi oznacza połowę, a ptelea – wiąz, czyli jest to „półwiąz”, bo ma wiele cech wspólnych z wiązami.

Gospodarowanie wodą

Gospodarowanie wodą

Polska ma jedne z najniższych zasobów wody słodkiej w Europie. Zmienność naszego klimatu sprawia, że nawadnianie stało się nieodzownym elementem intensywnej produkcji ogrodniczej.

Zimowa Wystawa w Konstantynowie Łódzkim

Zimowa Wystawa w Konstantynowie Łódzkim

16 i 17 stycznia w Gospodarstwie Szkółkarskim Ciepłucha w Konstantynowie Łódzkim odbyła się pierwsza w tej szkółce Zimowa Wystawa materiału szkółkarskiego.

Pracochłonne choinki

Pracochłonne choinki

Szkółkarstwo

Żywe choinki świąteczne nie są już traktowane jako produkty nieekologiczne, gdyż czasy, w których pozyskiwano je z lasów, minęły. Większość bożonarodzeniowych drzewek pochodzi obecnie ze specjalistycznych plantacji. Wyprodukowanie dobrej jakości choinki nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Klienci chcą, aby drzewka były proste, gęste i miały równo rozłożone gałęzie. Jak uzyskuje się takie rośliny, miałem okazję przyjrzeć się w Danii, kraju, który był pionierem w zakładaniu komercyjnych plantacji choinek w Europie.

Świerk pospolity ‘Dr Barański’ (Wrona 2014)

Świerk pospolity ‘Dr Barański’ (Wrona 2014)

Szkółkarstwo

Odmiana ‘Dr Barański’ świerka pospolitego ( Picea abies ) została znaleziona w 1975 r. w Górach Świętokrzyskich u podnóża rezerwatu Świnia Góra przez dr. inż. Stanisława Barańskiego (był leśnikiem, przyrodnikiem i wieloletnim Nadleśniczym Nadleśnictwa Bliżyn) i nazwana na jego cześć.

Z bagażem 20 lat

Z bagażem 20 lat

Szkółkarstwo

Szkółka Green Market, której właścicielem jest Włodzimierz Flejszer, świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. W tym czasie z jednohektarowego gospodarstwa produkującego 25 tys. roślin zmieniła się ona w „zieloną” fabrykę, którą rocznie opuszcza ok. 1 mln krzewów i drzew ozdobnych.

Precyzyjne nawadnianie

Precyzyjne nawadnianie

Szkółkarstwo

Dostępność wody jest podstawowym czynnikiem warunkującym wzrost roślin uprawianych w pojemnikach. Według danych holenderskiej ogrodniczej stacji doświadczalnej PPO Wageningen UR w szkółkach roślin ozdobnych aż 40% wody i nawozów można zaoszczędzić przy bardziej precyzyjnym nawadnianiu, czyli dostarczaniu roślinom wody wtedy, gdy jej rzeczywiście potrzebują.

24. edycja targów GrootGroenPlus

24. edycja targów GrootGroenPlus

Tegoroczna 24. edycja holenderskich targów szkółkarskich GrootGroenPlus odbyła się w dniach 1-3 października w Zundert przy granicy z Belgią.

24. edycja targów GrootGroenPlus

24. edycja targów GrootGroenPlus

Tegoroczna 24. edycja holenderskich targów GrootGroenPlus odbyła się w dniach 1-3 października w Zundert przy granicy z Belgią.

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.