Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

szkółki roślin ozdobnych

Środki ochrony roślin z rejestracją do szkółek

Środki ochrony roślin z rejestracją do szkółek

Szkółkarstwo

Liczba środków ochrony roślin (ś.o.r.) zarejestrowanych do stosowania w szkółkach jest bardzo ograniczona. Organizacje i stowarzyszenia producentów rozpoczęły więc działania mające na celu rozszerzenie zakresu zezwolenia na profesjonalne zastosowanie ś.o.r. w uprawach małoobszarowych, do których zalicza się szkółkarstwo roślin ozdobnych. Niestety na horyzoncie pojawiła się bariera, która może utrudnić, a nawet zniweczyć takie działania.

In vitro w szkółkarstwie (cz. I)

In vitro w szkółkarstwie (cz. I)

Szkółkarstwo

Szkółkarstwo ozdobne stanowi w ostatnich latach dział bardzo efektywnej i dochodowej produkcji. Powierzchnia upraw w Polsce w 2012 r. wynosiła 6895 ha (według szacunków A. Marosza), co plasowało nas na piątym miejscu wśród 10 krajów Europy o największej produkcji bylin, krzewów i drzew.

50-lecie gospodarstwa szkółkarskiego w Batkowie

50-lecie gospodarstwa szkółkarskiego w Batkowie

7 czerwca 50-lecie działalności obchodziło Gospodarstwo Szkółkarskie Marcelego Ciesielskiego z Batkowa koło Inowrocławia.

50 lat szkółki w Batkowie

50 lat szkółki w Batkowie

7 czerwca 50-lecie działalności obchodziło Gospodarstwo Szkółkarskie Marcelego Ciesielskiego z Batkowa koło Inowrocławia. Szkółka specjalizuje się w produkcji róż; drugą ważną pozycją są pienne szczepione formy wierzb. Przy gospodarstwie znajduje się ogród pokazowy, w którym M. Ciesielski zgromadził wiele cennych, w tym starych odmian róż. (WG)

Sosna górska (sosna kosodrzewina)

Sosna górska (sosna kosodrzewina)

Szkółkarstwo

( Pinus mugo ) rodzina: sosnowate ( Pinaceae ). Ten zimozielony krzew iglasty spotykany jest od środkowej Europy po Półwysep Bałkański (w Polsce w Tatrach, Sudetach i na Babiej Górze; na stanowiskach naturalnych jest objęty ścisłą ochroną), na torfowiskach, kamienistych i skalistych zboczach, na glebach wapiennych i kwaśnych.

Szczepienie zimowe gatunków liściastych

Szczepienie zimowe gatunków liściastych

Szkółkarstwo

Szczepienie to sposób rozmnażania roślin używany w ostateczności, gdy tańsze metody zawodzą lub jeżeli zależy nam na osiągnięciu dodatkowych korzyści.

Zimowe zakupy w szkółce

Zimowe zakupy w szkółce

W szkółce Romana Bodnara w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie) zaczęły się wczoraj dni otwarte gospodarstwa. Potrwają one do końca lutego.

Szkółka w Rogoźnicy

Szkółka w Rogoźnicy

Korzystając z dni otwartych szkółki Romana Bodnara w Rogoźnicy k. Strzegomia zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z tego gospodarstwa.

Szkółka to nie tylko biznes

Szkółka to nie tylko biznes

Szkółkarstwo

Piotr Konieczko z Gogolina nie ma „wychuchanego” gospodarstwa, w którym rośliny jak z katalogu są ustawione w równych rzędach. Jest za to właścicielem szkółki, w której można znaleźć prawdziwe osobliwości poszukiwane przez koneserów, a sam ze zdobytych zrazów rzadko spotykanych odmian potrafi się niezmiernie cieszyć.

Róża pomarszczona - stare i nowe odmiany (cz. II)

Róża pomarszczona - stare i nowe odmiany (cz. II)

Szkółkarstwo

W pierwszej części artykułu autorka przedstawiła odmiany róży pomarszczonej o cechach podobnych do tych u gatunku oraz zaprezentowała jego nowsze kreacje. W tym odcinku opisuje odmiany, które mimo pochodzenia od Rosa rugosa są do niej mało podobne wizualnie, oraz omawia ogólne zasady uprawy tych roślin (red.).

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

03 października Fresh Market 2014

Ożarów Mazowiecki

03 października Fruit Expo

Ożarów Mazowiecki

04-05 października IX Jesienna Giełda Ogrodnicza i Podkarpackie Święto Winobrania 2014

Boguchwała

Więcej wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,18 zł-0,21
Dolar3,30 zł-0,08
Frank3,46 zł-0,21

Źródło: NBP

stan na 30.09.2014

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.