Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

warzywnictwo

W Chersoniu powstało zrzeszenie warzywników

W Chersoniu powstało zrzeszenie warzywników

Obwód chersoński jest jednym największych producentów warzyw na Ukrainie. Produkcja jest jednak mocno rozdrobniona, 90% pochodzi z małych gospodarstw. Organizacja, której szefem wybrano agronoma –doradcę Walerego Pomaznjuka będzie starała się pomóc drobnym producentom w organizacji zbytu, logistyce, pozyskiwaniu informacji rynkowej.

Nasiona - kalibrowane, zaprawiane, otoczkowane i podkiełkowane

Nasiona - kalibrowane, zaprawiane, otoczkowane i podkiełkowane

Warzywa

Firmy nasienne poza hodowlą odmian skupiają się także na procesach uszlachetniających  nasiona, które pozwalają uzyskać oczekiwane przez producentów  warzyw efekty. Zdolność kiełkowania, wigor, przystosowanie do precyzyjnego  siewu, to niektóre parametry partii nasion, które można doskonalić

Warzywa: ochrona przed chorobami i szkodnikami w 2012 r.

Warzywa: ochrona przed chorobami i szkodnikami w 2012 r.

Z początkiem roku oddaliśmy w Państwa ręce nowy „Program Ochrony Warzyw na 2012 r.” Skonstruowany jest on nieco inaczej niż programy dotychczas przygotowywane przez nasze wydawnictwo.

Warzywa: jest lepiej, niż szacowano

Warzywa: jest lepiej, niż szacowano

Według opublikowanych  w lutym danych GUS-u w 2010 roku powierzchnia uprawy warzyw wyniosła w Polsce 159 tys. ha i była o 7,4% niższa niż 8 lat wcześniej.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa
Ruszają Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Ruszają Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

W Warszawie, w halach Expo XXI rozpoczynają się II Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. Ich organizatorem jest Agrosimex Sp. z o.o. – dystrybutor środków produkcji dla ogrodnictwa i rolnictwa.

Z TSW - oficjalne otwarcie

Z TSW - oficjalne otwarcie

Gości Targów Warzywnictwa i Sadownictwa przywitali gospodarze i patroni TSW: : Janusz Miecznik, Leszek Barański, Franciszek Adamicki, Mirosław Maliszewski, Marek Łuczak, Jan Narkiewicz-Jodko, Marek Konieczny.

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Kursy średnie NBP

WalutaKursZmiana (%)
Euro4,19 zł0,06
Dolar3,03 zł-0,22
Frank3,43 zł0,09

Źródło: NBP

stan na 23.04.2014

Tagi

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.