Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

warzywnictwo

Światowy handel zagraniczny słodką papryką

Światowy handel zagraniczny słodką papryką

Jak wynika z najnowszych danych FAO, w roku 2011 globalne zbiory słodkiej papryki wyniosły 29,601 mln ton wobec 29,185 mln ton rok wcześniej. Najwięcej tego warzywa we wspomnianym 2011 roku zebrano w Chinach – 15,52 mln ton oraz w Meksyku – 2,13 mln ton, Turcji – 1,97 mln ton oraz 1,48 mln tonów Indonezji i i po niecałym 1,0 mln ton w USA i Hiszpanii.

Holenderski rynek kapusty

Holenderski rynek kapusty

Biała kapusta uprawiana jest w Holandii głównie z przeznaczeniem do przetwórstwa. Powierzchnia upraw tego warzywa w Holandii, z roku na rok utrzymuje się na raczej stabilnym poziomie. W latach 2000 -2012 obszar upraw zmieniał się z 1505 ha do poprzedniorocznych 1731 ha. W sezonie 2012/13 obszar upraw kapusty to 1640 hektarów.

Hiszpańska cebula - CHNP

Hiszpańska cebula - CHNP

15 listopada br. ukazało się rozporządzenie nr 1146/2013 rejestrujące na unijnej liście nazw chronionych produktów „Cebolla Fuentes de Ebro” Chronioną Nazwę Pochodzenia z Hiszpanii.

Zima nadchodzi

Zima nadchodzi

U nas bez dramatycznych zjawisk, zaskakujących zmian. Dzisiejszej nocy mieliśmy lekki mróz, dzień zapowiada się pogodnie dzięki wyżowej cyrkulacji. Za to od piątku ma padać – deszcz ze śniegiem i śnieg. Na południu i zachodzie nie jest tak spokojnie. 

Warzywne Międzynarodowe Dni Otwarte

Warzywne Międzynarodowe Dni Otwarte

W dniach 24-27 września trzy firmy nasienne: Nickerson-Zwaan, Vilmorin i Clause organizują Międzynarodowe Dni Otwarte.

Powstaną przechowalnie warzyw

Powstaną przechowalnie warzyw

Gubernator Krasnodarskiego Kraju Aleksander Tkaczew zapewnił na niedawnym regionalnym zjeździe producentów żywności, że w najbliższych dwóch latach na Kubaniu przeznaczy się 2 miliardy rubli (ok. 200 mln zł) na nowe obiekty przechowalnicze.

Konsumpcja warzyw w Polsce w latach 2002-2011

Konsumpcja warzyw w Polsce w latach 2002-2011

Warzywa

Zmiany w strukturze konsumowanych warzyw dowodzą, że wzrosło znaczenie tzw. warzyw pozostałych (papryki, cukinii, sałaty, cykorii, endywii, szpinaku, szparaga, pora, fasoli szparagowej, nowalijek, karczochów). Warto mieć to na uwadze planując uprawy na nadchodzący sezon.

W Chersoniu powstało zrzeszenie warzywników

W Chersoniu powstało zrzeszenie warzywników

Obwód chersoński jest jednym największych producentów warzyw na Ukrainie. Produkcja jest jednak mocno rozdrobniona, 90% pochodzi z małych gospodarstw. Organizacja, której szefem wybrano agronoma –doradcę Walerego Pomaznjuka będzie starała się pomóc drobnym producentom w organizacji zbytu, logistyce, pozyskiwaniu informacji rynkowej.

Nasiona - kalibrowane, zaprawiane, otoczkowane i podkiełkowane

Nasiona - kalibrowane, zaprawiane, otoczkowane i podkiełkowane

Warzywa

Firmy nasienne poza hodowlą odmian skupiają się także na procesach uszlachetniających  nasiona, które pozwalają uzyskać oczekiwane przez producentów  warzyw efekty. Zdolność kiełkowania, wigor, przystosowanie do precyzyjnego  siewu, to niektóre parametry partii nasion, które można doskonalić

Warzywa: ochrona przed chorobami i szkodnikami w 2012 r.

Warzywa: ochrona przed chorobami i szkodnikami w 2012 r.

Z początkiem roku oddaliśmy w Państwa ręce nowy „Program Ochrony Warzyw na 2012 r.” Skonstruowany jest on nieco inaczej niż programy dotychczas przygotowywane przez nasze wydawnictwo.

created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.