Strona główna Tagi Wycofywanie z rynku

wycofywanie z rynku

Nie będzie wsparcia na zakładanie nowych sadów?

We wrześniu zarząd Świętokrzyskiej Izby Rolniczej  zwrócił się do Philipa Hogana, komisarza UE ds. rolnictwa, z postulatami kontynuowania wsparcia dla sadowników poszkodowanych przez rosyjskie embargo. ŚIR przedstawiła konkretne propozycje. W listopadzie ministerstwo rolnictwa odniosło się do tych postulatów.

W sprawie zwrotu VAT od wycofywanych owoców

Związek Sadowników RP zwrócił się do ministerstwa finansów z wnioskiem o umożliwienie odzyskania sadownikom biorącym udział w unijnym mechanizmie wycofywania owoców niesłusznie naliczonego podatku VAT.

Maliszewski: wynegocjujmy wycofanie 500 tys. ton jabłek na bioenergię

Podczas niedawno odbywającego się w Polsce kongresu Prognosfruit Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników  RP zwrócił się z propozycją wystąpienia do Komisji Europejskiej o kontynuowanie mechanizmu tzw. „wycofywania” w związku z nadal obowiązującym rosyjskim embargiem i przyznania naszemu krajowi limitu w wysokości 500 tys. ton jabłek do wycofania z przeznaczeniem na bioenergię.

Podano współczynnik przydziału dla jabłek i gruszek

ARiMR zakończyła przyjmowanie powiadomień o wycofaniu jabłek i gruszek z rynku na bezpłatną dystrybucję w piatek 6 kwietnia. Oznacza to, że jak zwykle limit tych owoców wyczerpał się już w pierwszy dzień. Podano także współczynnik przydziału dla tej grupy produktów.

Od 6 kwietnia powiadomienia o wycofaniu owoców z rynku

ARiMR poinformowała o nowej transzy owoców do wycofania z rynku w związku z rosyjskim embargiem. Powiadomienia składać można od piątku 6 kwietnia.

ARiMR podała współczynnik przydziału dla jabłek i gruszek

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że dla ilości jabłek i gruszek wynikających z powiadomień złożonych 19.01.2018 r. określono wysokość współczynnika przydziału.

Powiadomienia o wycofaniu jabłek przyjmowano jeden dzień

ARiMR poinformowała, że 19 stycznia zakończono przyjmowanie powiadomień w sprawie wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję dla grupy produktów jabłka i gruszki. Powiadomienia zatem przyjmowano jeden dzień.

Wycofywanie owoców z rynku – wnioski od 19 stycznia

ARiMR poinformowała dzisiaj, że uruchamia dla producentów owoców kolejny mechanizm WPR "Dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców". Od 19 stycznia producenci owoców  mogą składać do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę Oddziału Regionalnego ARiMR - powiadomienie o zamiarze dokonania operacji wycofania produktów z rynku.

Kiedy kolejna transza owoców do wycofania?

Związek Sadowników RP poinformował, że zwrócił się do ministra rolnictwa z zapytaniem, kiedy uruchomiony zostanie kolejny mechanizm wycofywania owoców.

Organizacje sadowników oczekują podwyższenia kwot owoców wycofywanych z rynku

Francusko-hiszpański problem cen owoców pestkowych (głównie morel  i brzoskwiń) jest rozwiązywany nie tylko poprzez widowiskowe, dramatyczne wystąpienia francuskich sadowników – o jakich pisaliśmy przed dwoma dniami. Dyrektor generalny stowarzyszenia kataloński sadowników AFRUCAT, Manuel Simon, spotkał się 31 lipca ze swoimi włoskimi, francuskimi i greckimi partnerami mając na celu koordynację wniosku o nadzwyczajne posiedzenie z Komisją UE.