Profesjonalne maszyny zrębkujące

Nowe w Polsce rębaki firmy Green-Technik z serii CIP - 2200, CIP PTO „Forest” i CIP 3200 są przeznaczone dla profesjonalistów o szybkiego rozdrabniania pni i gałęzi o średnicy 220–320mm i przekształcania ich w zrębek o regularnej formie. Wyposażone są w funkcjonalne gardziele, podajniki z dwoma wałkami hydraulicznymi i tarcze o grubości 30-40 mm, pracujące na zasadzie koła zamachowego. Wszystkie podzespoły, powstające z grubych blach, są spawane. 
Rębak CIP 2200 – o masie 1 100 kg do 1 700 kg, jest dostępny w 3 wersjach (z silnikiem i PTO). Wydajny układ roboczy – 2 poziome wałki hydrauliczne i gruba tarcza z 2 nożami, kontrolowana przez system No-Stress,  rozdrabnia gałęzie o średnicy do 220 mm, produkując 14-20 m3 zrębków na godzinę. Zalecaną formą transportu jest podwozie z podłączeniem trójpunktowym. CIP 2200 jest produkowany z trzema modelami silnika (CIP 2200 PTO – jednostką napędową jest TRAKTOR PTO 540 obr./min., o mocy 58,8kW; CIP 2200 I 83 – z silnikiem DISEL IVECO F32 (TIER 3) o mocy 61kW; CIP 2200 I 100 – z silnikiem DISEL IVECO N45SX (TIER 3) o mocy 74kW). System roboczy stanowią 2 poziome wałki hydrauliczne o zróżnicowanej prędkości obrotowej umożliwiające sprawne podawanie surowca, który jest następnie rozdrabniany przez potężną tarczę o grubości 30-40 mm z 2 nożami, pracującą na zasadzie koła zamachowego.  Gardziel rębaka ma szerokość 124 cm i wysokość 72 cm, ułatwiająca rozładunek rura obrotowa – 3 000 mm. System rozdrabniania może być połączony z rafinacją i kalibrowaniem surowca na podwójnym dysku, czego efektem są równe zrębki o regulowanych wymiarach 5–30 mm, które stanowią idealną biomasę opałową dla kotłów grzewczych z automatycznym podawaniem paliwa. Mogą być także wykorzystywane w ogrodzie, i zależnie od właściwości drewna, w przemyśle. Wydajność rozdrabniania, zależnie od materiału i szybkości podawania,  14-20 m3/h. 

Rębak CIP 2200

Maszyna jest wyposażona w nowoczesny, elektroniczny system No-Stress sterujący hydraulicznym podawaniem materiału drzewnego i zabezpieczający ją przed przeciążeniem układu napędowego. Czujnik wykrywając spadek obrotów silnika powoduje spowolnienie obrotów wałków podających do momentu, gdy silnik odzyska robocze ustawienia obrotów. 

 
Dodatkowe akcesoria do maszyny –  przyczepa z homologacją 80 km/h (do wersji z silnikiem), podwozie gąsienicowe z hamulcami i sterowaniem dźwigniowym, zdalne sterowanie z homologacją jednofunkcyjne do wózka gąsienicowego, zaczep z regulacją wysokości, zdalne sterowanie elektrohydrauliczne z podwójnym joystickiem, dodatek do funkcji auto-poziomowania na wózku gąsienicowym, łożysko wzdłużne obrotowe 360° do wersji z silnikiem, ster holowniczy, instalacja świateł do wózka wolno jeżdżącego, przegroda wyciszająca do zasobnika załadunkowego, lakierowanie wyciszające, stalowa taśma załadunkowa, sito rafinacyjne, żuraw obrotowy załadunkowy ze szczypcami i nóżkami stabilizacyjnymi. 
 
 
Rębak CIP 2200 PTO „FOREST” – o masie 1 100 kg (seryjne wyposażenie), jest przeznaczony do pracy z ciągnikami rolniczymi i leśnymi posiadającymi WOM o obrotach 1000 obrot./min. Dwa walce podające zasilane są z hydrauliki ciągnika – jednostki napędowej. Wydajny układ tnący, kontrolowany przez system No-Stress, rozdrabnia gałęzie o średnicy do 220 mm, produkując 14-20 m3 zrębków na godzinę. Uruchomienie wirnika wysokimi obrotami z napędu traktora zwiększa wydajność maszyny. 
 

Rębak CIP 2200 PTO „Forest”

Rębak CIP 3200 – o masie od 2 100 kg do 3 400 kg (seryjne wyposażenie), dostępny jest w 3 wersjach (z PTO – silnik PTO TRAKTOR 540 obr./min. o mocy 73,5kW; CIP 3200 I 130 – 4-cylindrowy silnik DISEL IVECO F45 (TIER 3) o mocy 93kW; CIP 3200 I 170 – 4-cylindrowy silnik DISEL IVECO N67 (TIER 3) o mocy 128kW). Średnica podawanego surowca – do 320 mm, wydajność – 14-50 m3/h w zależności od materiału oraz szybkości podawania. Rura obrotowa (wys. 3 700 mm) usprawnia wyładunek, a pojemna gardziel (szer. 170 cm x wys. 60 cm) zapewnia bardzo szybkie i płynne podawanie surowca do systemu rozdrabniającego. Maszyna, seryjnie wyposażona w ster holowniczy, jest łatwa w transporcie – ze wskazaniem na wózek holowniczy bez homologacji.

 
Dodatkowe akcesoria dla tego rębaka: przyczepa z homologacją do holowania 80 km/h, przyczepa tandem do wersji PTO bez homologacji (wersja z żurawiem załadunkowym), wózek gąsienicowy pt 4000 ze sterowaniem na podwójny joystick z kablem, zasobnik specjalny do załadunku z żurawiem i sterowaniem elektrycznym na traktorze, taśma załadunkowa stalowa, dodatek wyrzutu materiału na daleką odległość, łożysko wzdłużne obrotowe 360° do wersji z silnikiem, dodatek sterowania elektrohydraulicznego do zdalnego sterowania, radio-sterowanie na 2 funkcje, strzemię wsporne żurawia załadunkowego, sito rafinacyjne.

 

Rębak CIP 3200

za: mat. firmowe Green-Technik
pg 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułRosja może dopuścić na rynek 20 proc. dostawców z Węgier, Cypru i Grecji
Następny artykułSpotkanie przemysłu spożywczego z sieciami handlowymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.