Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
02.04.2017

Marchew w Charsznicy

Hasło Ogrodnicze | Joanna Klepacz-Baniak
Tagi: marchew | clause | hazera
Oprócz bogatej palety odmian kapust, w Charsznicy podczas dorocznego święta tego warzywa (Dni Kapusty, wrzesień ub.r.,) prezentowane są także inne warzywa. W tym roku pokazano m.in. kilka nowych kreacji marchwi.
Firma HM. Clause promowała w Charsznicy nową, późną (130–140 dni wegetacji) odmianę marchwi Priam F1 (fot. 1), przeznaczoną do długiego przechowywania. Gładkie, czerwonopomarańczowe korzenie tego mieszańca osiągają długość 18–20 cm i odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru oraz na pękanie podczas sortowania i mycia. Odmianę cechują ponadto wysoki potencjał plonowania oraz mocna i zdrowa nać, z wysoką tolerancją na alternariozę.


Fot. 1. Priam F1- nowy mieszaniec do długiego przechowywania

Odmiany marchwi zaprezentowała także firma Hazera. Oprócz znanych już producentom odmian Musico F1 i Bolero F1, można było zobaczyć również najnowszego mieszańca w typie nantejskim – Speedo F1 (fot. 2), o ok. 115-dniowym okresie wegetacji. Jego korzenie są gładkie, bez tendencji do zazielenienia główki, a nać jest silna i wzniesiona.


Fot. 2. Speedo F1 – nowość w typie nantejskim o gładkich korzeniach

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

Informacja pochodzi z numeru 3/2017 "Hasła Ogrodniczego"

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności