Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.03.2018

Mołdawski eksport rośnie

Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Produktów Żywnościowych (ANSA) Mołdawii podsumowała rok 2017 - 1055 operatorom wydano 92 tys. świadectw fitosanitarnych. Odbiorcami mołdawskich produktów było ponad 80 krajów.

Jak już wspominaliśmy na naszym portalu, Mołdawia wyeksportowała w ubiegłym roku między innymi 177 tys. ton jabłek, 52 tys. t śliwek (wzrost eksportu o 30%), 84 tys. t winogron (również wzrost o 30%). Te produkty trafiały głównie do Rosji i na Białoruś, chociaż śliwki wysłano już do 16 krajów - na przykład , Polska kupiła 7 tys. t , a  Rumunia 6,5 tys. t. Głównie do krajów UE (80%) trafił łuskany orzech włoski, którego wyeksportowano łącznie 13,6 tys. ton.

Po raz pierwszy kraj ten wyeksportował świeże porzeczki, jeżyny, szczypiorek, ogórki i kalafiory.

za: ANSA

pg

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności