Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
07.12.2017

Pink Lady. Włoskich sadowników czekają mniejsze zbiory

Tagi: pink lady | jabłka
W tym roku włoskich producentów jabłek sprzedawanych pod marką Pink Lady, czekają niższe zbiory. Jak zapowiada się sezon handlowy?
 
 
W Południowym Tyrolu (Trydent – Górna Adyga) zbiory jabłek Pink Lady wyniosą zaledwie 65 proc. ubiegłorocznej produkcji. Nieco lepiej będzie w przypadku sadów położonych na nizinach regionu Emilia – Romania. Tutaj zbiory będą tylko o 5 proc. niższe od ubiegłorocznych. 

Zbiory rozpoczęły się tydzień wcześniej niż zwykle, w połowie października (jest to odmiana, którą zbiera się jako ostatnią we włoskich sadach). Ponieważ zakwita jako pierwsza z odmian jabłoni, uprawy zostały dotknięte przez wiosenne przymrozki, stąd spadek produkcji w tym sezonie. 

Przewidywany poziom produkcji Pink Lady we Włoszech w tym roku to 84 761 ton, czyli o połowę mniej niż rok wcześniej. Jednak w komunikatach właściciele marki podkreślają lepszą jakość owoców w tym roku niż zwykle. Jabłka mają średnio większy rozmiar i lepsze walory organoleptyczne. 

Źródło: freshplaza

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności